Dikkat! İnternetten Sahte İlaç Satın Almayın

Ec­za­ne­ler­de sa­tıl­ma­sı ge­re­ken ürün­le­rin ko­lay­ca in­ter­net­ten sa­tıl­ması pek çok kuruluşu harekete geçirdi. İnsan sağlığını tehdit eden boyutlara ulaşan sahte ilaç satışı genelde internet üzerinden yapılmakta.

Sosyal medyada gezinti halinde iken rastladığınız bu ilaç tanıtımları karşısında kullanıcılar uyanık olmalı. Pek çok ilacın sahtesiyle yer değiştirdiği sanal pazarda rant çok büyük.

Dikkat! İnternetten Sahte İlaç Satın Almayın
Dikkat! İnternetten Sahte İlaç Satın Almayın

 

Tür­ki­ye Ec­za­cı İş­ve­ren­le­ri Sen­di­ka­sı (TE­İS) Baş­ka­nı Nur­ten Say­dan, internetten ilaç satışıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. TEİS Başkanı Nurten Saydan, ilaç satın alacakların internet üzerinden yapılan alışverişlerde dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı.  Saydan, “WHO’ya göre internette satılan sahte ilaçlar yüzünden her yıl 1 milyondan fazla kişi ölüyor” dedi.

Tarım Bakanlığı’ndan onay aldığı iddia edilen ürünlerin sanal ortamlardan satışına itibar edilmemeli. Çünkü bu ürünler bitkisel kökenli olduğu gerekçesiyle onay almakta.

İnternet üzerinden yapılan tüm alışverişlerde güvenilir kuruluşlar tercih edilmeli.   Sanal ortamda eczane adıyla satış yapan sitelerden alışveriş yaparken bir kere daha düşünmelisiniz.

Dikkat! İnternetten Sahte İlaç Satın Almayın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir