Discover Samsung Programı İle 11 Genç İşe Alındı

Yeni mezunlara yönelik olarak başlatılan Samsung tarafından uygulanan Discover Samsung Programı ile 11 Genç Samsung Türkiye bünyesinde çalışmaya başladı.

İlk olarak 2015 yılında hayata geçen Discover Samsung Programına 2017 yılında üniversitelerin 4. Sınıflarında okuyan 3.000’e yakın genç başvuruda bulunmuş.

Mart ayında alınmaya başlanılan kayıtlar neticesinde Haziran ayında gençler iki aşamalı seçme süreçlerine tabi tutularak aralarından 11 Genç programı başarı ile tamamlayarak Samsun Türkiye’de çalışmaya hak kazanmış durumda.

 

Samsung Discover

 

Başvuru Beklenilenin Üstünde

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Samsung Electronics Türkiye, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Meriç Tunç, “İnsan kaynakları ekibi olarak temel amacımız çalışanların kendi yeteneklerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir çalışma ortamı oluşturarak, potansiyellerini en üst seviyeye çıkartmak. Gençlerin tüm kariyerleri boyunca faydalanabilecekleri bir iş tecrübesi sunmayı amaçlayan Discover Samsung programını da bu vizyon ile tasarladık. Programın 3. yılında aldığımız 3000’e yakın rekor başvuru Discover Samsung’un gençler tarafından benimsendiğini gösteriyor. Şirket olarak gençlere, onların fikirlerine ve heyecanlarına verdiğimiz önemden dolayı Discover Samsung ile bu sene 11 gencimizi Samsung ailesinin bir parçası yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ” dedi.

 

Samsung Discover Programı

 

Kazananların Tamamı İsim Yapmış Üniversitelerden

Samsung Discover Programının 2017 yılı kazananları tamamı Türkiye’de isim yapmış Devlet yada Vakıf Üniversitelerinden seçilmiş durumda.

Anadolu’dan seçilen tek mezun ise Orta Doğu Teknik Üniversitesinden okuyan bir bayan arkadaş olmuş.

11 gencin üniversitelere göre dağılımı ise şu şekilde;

  • 2 Kişi Boğaziçi Üniversitesi,
  • 3 Kişi İstanbul Teknik Üniversitesi,
  • 1 Kişi Bilkent Üniversitesi,
  • 1 Kişi İstanbul Üniversitesi,
  • 1 Kişi Marmara Üniversitesi,
  • 1 Kişi Sabancı Üniversitesi,
  • 1 Kişi Beykent Üniversitesi,
  • 1 Kişi Orta Doğu Teknik Üniversitesi

 

Samsung Discover 2017 Kazananlar

Discover Samsung Programı İle 11 Genç İşe Alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir