DiziMag Efsanesi Beklenen Sona Ulaştı

Son dönemin Yabancı Dizi İzleme siteleri arasında bir numarası DiziMag.com hakkında açılan davalar neticesinde yayın hayatına son vermek durumunda kaldı.

Geçtiğimiz günlerde Mahkeme Kararı İle Engellenen site aynı gün içerisinde iki kez dizimag1.com ve dizimag2.com alan adları ile yayına başlayınca Site Sahibi hakkında yakalama emri çıkarılarak DiziMag Efsanesi de sona ulaştırılmış oldu.

Digitürk ve Warner Bros tarafından takip edilen dava aslında ülkemizde önemli bir sorun olan Korsan İçerik Sorunu üzerinde de önemli bir adım halini aldı.

Tamamen Ücretsiz olarak Türkçe Altyazı ile yayınlandıktan birkaç saat sonra Yabancı Dizileri yayına alan DiziMag bu sektörde de önemli bir marka ve site haline gelmişti.

Alexa ratinglerine göre dünya klasmanında 1904.cü sırada yer alan Dizimag’ın takribi değeri 8.500.000.-TL olarak belirtilmiş ve günde 536.000 kişinin tıkladığı, sitenin günlük gelirinin 7000- Dolar civarında olduğu belirtilmiş durumda.

DiziMag üzerine yapılan bu baskından sonra internet üzerinden Yabancı Dizi İzlemek üzere hayata geçirilmiş diğer siteler üzerinde de yoğun bir baskı oluşmuş durumda.

Digitürk ve Warner Bros Avukatlarının DiziMag ile başlanılan bu çalışmaya yakın dönemde internet üzerinden yayın yapan diğer siteler ile devam edilmesi ve Ücretsiz Dizi İzlemek amacıyla açılmış siteleri bir bir kapatması bekleniyor.

DiziMag Efsanesi Beklenen Sona Ulaştı
DiziMag Efsanesi Beklenen Sona Ulaştı

DiziMag Artık Yok

Dizi severlerin takip ettiği ve ülkemizde Yabancı Dizi denildiğinde akla gelen DiziMag sitesi ne yazık ki şu hali ile yayına devam edemeyecek.

Mahkeme Kararı ile kapatılan sitenin sahibi Ogün Genco AKYÜREK hakkında da suç duyurusunda bulunulmuş durumda. Ve bu noktada gelen haberlere göre hakkında bir tutuklama kararı çıkması çok yakın bir olasılık.

DiziMag sitesinin yayın hayatına başlaması durumunda ise Tamamen Yasal Olarak, Telif Ödemeleri yapılarak açılacak Ücretli Üyelik Sistemine sahip bir dizi sitesinin ortaya çıkması beklenebilir.

Tabi ki bu duruma Digitürk ve Warner Bros avukatlarının ne kadar sıcak bakacakları konusu ise tamamen bir soru işareti.

DiziMag Efsanesi Beklenen Sona Ulaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir