Dokunmatik Ekranlı BlackBerry Z10 Modeli Avea Bayilerinde Satışa Çıkıyor

Yeniden yapılanma sürecine giren ve RİM ismini tamamen ortadan kaldırarak BlackBerry ismi ile yoluna devam kararı alan firma Türkiye satışları için CES 2013 fuarında Avea ile görüşmüştü.

Bu kapsamda da ilk ürün olan BlackBerry Z10 modelinin 28 Şubat 2013 tarihinden itibaren Avea kanalı ile Türkiye’deki satışına başlayacak.

Dokunmatik Ekranı ve BlackBerry OS 10 İşletim Sistemi ile karşımıza çıkan ve pazardaki birçok üst düzey cihaza meydan okuyacak seviyede olan BlackBerry Z10 modeli Türkiye pazarında ne kadar etkili bir satış rakamına ulaşabilir, eski BlackBerry kullanıcıların kaçı geri dönebilir ve pazardaki üst düzey rakiplerle ne kadar yarışabilir açıkçası bunu zaman gösterecek.

Ancak tasarımsal olarak oldukça iyi bir seviyede olan ve kullanıcılara üst düzey bir performans sunmayı vadeden BlackBerry Z10 modeli ile BlackBerry firması için yeniden başlama imkânı doğmuş olacak.

BlackBerry Z10 Modelinden Siyah ve Beyaz Renk Seçenekleri
BlackBerry Z10 Modelinden Siyah ve Beyaz Renk Seçenekleri

Ön Talep için bir form koyan Avea firması cihazın henüz resmi olarak fiyatını belirlemiş durumda değil. Ancak 19 Şubat 2013 tarihinde yapacağı lansman ile bu noktada da bir adım atması ve fiyatın belirlenmesi bekleniyor.

Pazar durumuna ve dünya fiyatlarına bakıldığında ise BlackBerry Z10 modelinin 2000 TL seviyelerinden satışa çıkması pek de şaşırtıcı bir durum olmayacaktır.

Dokunmatik Ekranlı BlackBerry Z10 Modeli Avea Bayilerinde Satışa Çıkıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir