Dolandırıcılar Artık Sürümden Kazanma Peşinde

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Dolandırıcılık o kadar hayatımızın içerisine işledi ki içerisinde Para geçen tüm eylemlerde acaba dolandırılıyor muyuz düşüncesine kapılmaya başladık. Bu gören yeni bir dolandırıcılık şebekesi ise Sürümden Kazanma yoluna gitmiş gibi görünüyor.

Yeni Dolandırıcılık Şebekesi kapı kapı dolaşarak 4 TL değerinde boş bir zarfı satarak kazanç sağlama peşine düşmüş durumdalar. Meblağ Küçük Olunca kimse de sorgulama gereği duymadan ücreti ödeyerek dolandırıcıların kazancına kazanç katmaya devam ediyor.

 

“Genel Sağlık Sigortası Bildirimi” Yazılı Zarflar

Özellikle iş saatleri içerisinde, Kurye Görünümü ile apartmanları dolaşan Yeni Dolandırıcı Şebekesi SGK’dan gelen bir zarf karşılığında 4 TL gibi aslında ilk etapta önemsiz gibi görünen bir ücret karşılığı size “Genel Sağlık Sigortası Bildirimi” bırakıyorlar.

Ancak bu zarfın içerisinde birkaç sayfa, sadece genel içeriğe sahip olan bir evrak dışında bir şey yok. Aslında zarfı gönderen SGK değil, zarfı teslim edende PTT değil. Her şey dolandırıcıların bir oyunu.

Dolandırıcılar Artık Sürümden Kazanma Peşinde
Dolandırıcılar Artık Sürümden Kazanma Peşinde

Amaç Sürümden Kazanılan Dolandırıcılık

Bu sistem sayesinde pek göze batmadan, her evden 3-4 TL’lik kazançlar ile ayrılan Dolandırıcılık Şebekesi bir anlamda az ama öz kazanmış oluyor.

Ortalama olarak her apartmanda 10 Daire bulunduğu gerçeği ile yola çıkacak olursak, Kâğıt ve Zarf giderlerinden sonra ortalama olarak 30 – 35 TLK gibi bir kazanç ile apartmandan ayrılmak mümkün oluyor.

 

Şikâyetçi Olan Yok

4 TL gibi bir meblağ için kalkıp Karakola yada Savcılığa bile gitmek istemeyen vatandaşlar bu sebeple de konu hakkında şikayetçi olmuyorlar.

Dolandırıcılık Şebekesi de işine kaldığı yerden devam etmeye devam ediyor.

Bu konu hakkında SGK İstanbul İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde.

“Kurum olarak bilgilendirme şablonumuz bu şekilde değildir. Kurumumuz posta ücretini kendi karşılayarak PTT vasıtasıyla tebligatlarını göndermektedir” denildi.

 

Dolandırıcılar Artık Sürümden Kazanma Peşinde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir