Dolandırıcıların Yeni Yöntemi “Kredi Kartı Taksitlendirme” SMS’leri

Dolandırıcıların Yeni Yöntemi “Kredi Kartı Taksitlendirme” SMS’leri

Kredi Kartı Dolandırıcıları şimdi de Bankalarda Gelmiş gibi gösterdikleri Kredi Kartı Taksitlendirme SMS’leri ile tüketicilerin peşine düştü. Son dönemde sık sık kullanıcılara gönderilmeye başlanılan SMS’lerde Kredi Kartı Mağdurları hedef altına alınmaya başlandı. Kredi Kartı Borcu sebebiyle sıkıntılı günler geçiren müşterilerin daha sıkça inandığı ve tuzağa düştüğü sistemde sizi Bankadan Gelen SMS gibi gösterdikleri bir SMS […]


Kredi Kartı Dolandırıcıları şimdi de Bankalarda Gelmiş gibi gösterdikleri Kredi Kartı Taksitlendirme SMS’leri ile tüketicilerin peşine düştü.

Son dönemde sık sık kullanıcılara gönderilmeye başlanılan SMS’lerde Kredi Kartı Mağdurları hedef altına alınmaya başlandı.

Kredi Kartı Borcu sebebiyle sıkıntılı günler geçiren müşterilerin daha sıkça inandığı ve tuzağa düştüğü sistemde sizi Bankadan Gelen SMS gibi gösterdikleri bir SMS ile kıskaca almaya çalışıyorlar.

Gelen SMS Şu şekilde:

“Değerli Müşterimiz, Ağustos Ayına kadar kredi kartınızı 9 taksite bölelim, kredi puanınız artsın, borcunuzu taksit taksit ödeyin! Ayrıntılı bilgi için 021231000**”

SMS İle Kredi kartı Dolandırıcılığı
SMS İle Kredi kartı Dolandırıcılığı

Kredi Kartı Mağdurları Dikkat!

Kullanıcıların maddi sıkıntılarını kullanarak dolandırıcılık peşinde olan bu kişi veya kişiler bankalar ile hiçbir alakası olmayan, sahtecilikte sınır tanımayan kişiler olarak ele alınabilir.

Son dönemde artan bu SMS trafiği sonrasında bazı bankalar müşterilerine bu tarz Mail ve SMS’lere inanmamalarına dair bildirimler yapmaya başladılar bile.

 

Kart Bilgilerini ve Paraları Ele Geçiriyorlar

SMS ile gelen numaralara ulaşmanız durumunda önce sizi borçtan tamamen kurtulacağınıza inandırıyorlar. Daha sonrasında da hem Kredi Kartı Bilgilerinizi hem de Cebinizdeki Nakit Parayı alarak kayıplara karışıyorlar.

Sizde Kart Borcundan Kurtulma ümidi ile yola çıkıp elinizdeki nakitten ve cebinizdeki kart limitinden olarak geri dönüyorsunuz.

 

  Pos Cihazları Üzerinden Yapılan Kredi Kartı Dolandırıcılığı Artmaya Başladı
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status