Dropbox 3.3 güncellemesi iş dünyasına yarayacak

Dünyada var olan birçok uygulama bilgisayar teknolojisinde ve akıllı telefonlarda fazlasıyla kullanılmaktadır. Bu uygulamalardan en çok kullanılan bulut depolama hizmetlerinden birisi olan Dropbox yeni özellikleri ile kullanıcılarına sunuluyor. Yeni özelliklerine bakacak olursak en fazla iş dünyasına katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Gelişen teknolojiye bakacak olursak son yıllarda akıllı telefonlarda en çok müzik servislerini ve bulut depolama hizmetlerini daha fazla kullanmaktayız. Bulut depolama hizmetleri Google tarafında Drive iOs tarafında ise iCloud’tur. Kullanıcılar firmanın kendilerine sunduğu ücretsiz depolama alanını kullanıyor ayrıca 3.parti geliştiriciler tarafından işletilen bulut depolama hizmetleri de oldukça sık kullanılan ürünler arasında. Bu depolama hizmetlerinin başında ise Dropbox gelmektedir. Kullanıcılar için telefon üreticileri ile yaptığı iş birliği sonrasında kullanıcılara 50 GB boş alan hediye eden Dropbox en çok kullanılan bulut depolama hizmetlerinden birisi haline gelmiştir. Dropbox’ı bu kadar kullanılır yapan özelliği ise Google Drive ücretsiz olarak 15 GB, iCloud ise 5 GB boş alan kullanıcılarına sunarken Dropbox‘ın 50 GB ücretsiz alan vermesidir.

Dropbox 3.3
Dropbox 3.3

Kullanıcılar tarafında oldukça sevilen Dropbox bulut depolama alanının iş dünyasında daha etkin kullanılabilmesi için yeni bir güncelleme yayınladı. 3.2 Güncellemesi ile Dropbox kendi içinde Word, Excell ve PowerPoint dosyalarını kullanıcılarına göstermektedir. Yeni gelen güncelleme ile de bundan sonra bu hizmeti sadece çektiğiniz fotoğraflarla doldurmak yerine belgelerinizi de atabiliyorsunuz ve istediğiniz zaman değişiklik yapabiliyorsunuz. İş dünyasında Office programlarının çok fazla kullanıldığını düşünürsek bu yeni güncellemenin en çok iş dünyasına yarayacağı düşünülüyor.

Dropbox 3.3 güncellemesi iş dünyasına yarayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir