Pasaport KayıtDünyanın Akıllı Telefon Liderleri Samsung, Apple ve LG

Dünyanın Akıllı Telefon Liderleri Samsung, Apple ve LG

Digitimes Research tarafından 2014 yılının 3. Çeyreğine dair hazırlanan Satış Analiz Raporu pazarda zaten ilk 3 sırada olan firmaların Satış Liderliğini yeniden netleştirmiş oldu. Global Akıllı Telefon Pazarında en fazla satış yapan ve en fazla Akıllı Telefon Müşterisine ulaşan 3 firma olarak Samsung, Apple ve LG firmaları ön plana çıktı. İlk 3 firmanın uzun süredir […]


Digitimes Research tarafından 2014 yılının 3. Çeyreğine dair hazırlanan Satış Analiz Raporu pazarda zaten ilk 3 sırada olan firmaların Satış Liderliğini yeniden netleştirmiş oldu.

Global Akıllı Telefon Pazarında en fazla satış yapan ve en fazla Akıllı Telefon Müşterisine ulaşan 3 firma olarak , ve firmaları ön plana çıktı.

İlk 3 firmanın uzun süredir değişmiyor olmasından kaynaklı olarak hazırlanan bu rapor pek de ilginç bir bilgi içermiyor açıkçası.

 

Çin’li Üreticiler Takipte

, ve firmalarından sonra ise sıralamaya daha çok Çinli Akıllı Telefon Üreticisi olan firmalar yerleşiyor.

firması 4. sırada kendisine yer bulurken 5. sırada , 6. sırada ise firması yer alıyor. gibi önemli bir Telefon Üreticisi olan firmanın ilk 10 içerisine girememiş olmasının yanında firmasının ilk 5 içerisinde yer bulabilmesi ise aslında ilk 3 dışında yaşanan önemli bir durum.

Dünyanın Akıllı Telefon Liderleri Samsung, Apple ve LG
Dünyanın Akıllı Telefon Liderleri , ve

2014 Yılı Düşüş, 2015 Yılı Yükseliş Yılı Olacak

2014 yılının genellikle Ara Modeller ile şekillenmesinden ötürü satışlarda düşmüş durumda.

Digitimes’a göre 2014 içerisinde şimdiye kadar 1.219 milyar adet akıllı telefon satışı gerçekleştirilmiş. Bu oran geçtiğimiz yıla göre yüzde 30’luk bir düşüşe denk geliyor.

Ancak 2015 yılı içerisinde SnapDragon 810 ailesinin ve Quad HD Ekranların daha tutarlı bir yol izlemesi ile satışlarında artması bekleniyor.

Ana Modellerin pazara sürüleceği 2015 yılı için %22’lik bir artış gözlenmesi bekleniyor. Buna göre tahminler 2015’in yüzde 22’lik bir yükseliş ile 1.488 milyar ünitelik satışa sahne olacağı yönünde.

  Wi-Fi Assist Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status