Dünyanın en hızlı internetine sahip ülkeleri!

2017 yılında bütün ülkelerin internet hızları test edilip bir liste yapıldı. Yapılan listede ABD, İngiltere gibi ülkelerin bulunmaması çok garip!

 

İnternet ilk önce çağımızın sonrasında ise günümüzün her parçasına girmiş ve artık bir ihtiyaç halini almış oldu. Bu olayın en garip kısımlarından biri ise hala dünyanın büyük bir kısmında internet erişiminin olmaması veya büyük ölçüde kısıtlanmış olması.

İnternet erişiminin kısıtlanmış ve olmadığı ülkelerin yanında, bu dünyada internet hızlarıyla rekorlar kıran ülkeler de mevcut. Bağımsız bir araştırma şirketinin yaptığı, 2017 yılında ülkelerdeki en yüksek internet hız ortalamalarının sıralandığı bir liste açıklandı.

Listenin ilk 5’ine baktığımızda çoğumuzun göreceğini tahmin ettiği ülkelerden olan Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Almanya bu listede yer almaması büyük bir şaşkınlık yarattı.

İlk 5 devlete baktığımızda birincinin Çin’e bağlı olan ama kendi özel yönetim bölgesi olan Hong Kong‘u görüyoruz. Ortalam 54.1 Mbps internet hızıyla 2017 yılının en yüksek internet ortalamasına sahip.

İkinci sıraya baktığımızda 48.8 Mbps internet hızı ortalamasıyla Güney Kore yer alıyor. Güney Kore’nin bu internet hızını kullanarak HD kalitedeki bir filmi yaklaşık olarak 2 dakikada indirebiliyorsunuz.

Listenin üçüncü sırasında ise 42.2 Mbps ortalamaya sahip olan Japonya‘yı görüyoruz. Onun hemen arkasında ise 37.5 Mbps internet hızı ortalamasıyla Litvanya takip ediyor.

Listede 5. sırada yer alan Romanya’daki internet hızı ortalaması ise 37.4 Mbps. Tüm ülkenin umduğu gibi en kısa sürede Türkiye’mizi de bu listede ilk 5’te görmek isteriz.

Dünyanın en hızlı internetine sahip ülkeleri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir