Dünyanın En Pahalı Arabası

Merak edilen sorulardan birisidir. 1962 model Ferrari 250 GTO 1962, açık arttırmaya sonucu tam 56 Milyon dolara satılarak dünyanın en pahalı otomobili unvanını elde etti. Almış olduğu çok sayıda teklifler sonucunda tahminlere göre de 75 milyon Dolara satılması beklenen otomobil uzmanlara göre ucuza satıldı lakin bu bile rekoru ele geçirmesine yetti. Ferrari’nin yarış konusunda yapılan üretimlerinden olan 1962 […]Merak edilen sorulardan birisidir. 1962 model Ferrari 250 GTO 1962, açık arttırmaya sonucu tam 56 Milyon dolara satılarak dünyanın en pahalı otomobili unvanını elde etti.

Almış olduğu çok sayıda teklifler sonucunda tahminlere göre de 75 milyon Dolara satılması beklenen otomobil uzmanlara göre ucuza satıldı lakin bu bile rekoru ele geçirmesine yetti. Ferrari’nin yarış konusunda yapılan üretimlerinden olan 1962 Ferrari 250 GTO, markanın en prestijli modelleri arasında yerini almış durumda. Bugüne kadar sadece 39 adet üretilmiş olan otomobil, hem gücü hem de tasarımı ile göz dolduran bir model olarak ön plana çıkıyor.

Kaliforniya’da düzenlenen etkinlikle, 115 araç ile beraber sergilenen bu muhteşeme araç, bir hafta boyunca görücüye çıktı. Kapasitesi 3 litre olan araç, beygir gücü konusunda da 300 beygir gücün ile dikkat çekiyor. Rekor kırmak isteyen otomobilin bu konuda şansı oldukça yüksek göründüğü zaten bilinmekteydi. Uzmanlarında görüş birliğine vardığı 1962 model Ferrari 250 GTO 1962 beklentileri karşıladı ve tam 56 Milyon dolar ile dünyanın en pahalı otomobili oldu.

iPhone Hafızada Yer Açma
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status