Dünyanın En Zengin İnsanı Artık Bil Gates Değil

2013 yılından bu yana Dünyanın En Zengin İnsanı olma unvanını elinde bulunduran Bill Gates bu unvanı bir başka Teknoloji Firmasının patronuna kaptırdı.

4 yıldır düzenli olarak Dünyanın En Zengin İnsanı olarak lanse edilen Microsoft firmasının sahibi Bill Gates bu sene unvanını ne yazık ki kaybetti.

Bu onu çok üzdü mü bilemeyiz ancak 2017 yılında Dünyanın En Zengin İnsanı unvanını Amazon firmasının kurucusu Jeff Bezos eline geçirdi.

 

Jeff Bezos

 

İkinci Sıradan Liderliğe Tırmandı

Geçtiğimiz senelerde 89 Milyar Dolarlık serveti ile 90 Milyar Dolarlık servete sahip Bill Gates amcamızı takip eden Bezos bu sene Amazon hisselerinde meydana gelen ani yükselişlerle beraber kişisel kazançlarını da arttırmış oldu.

Bu yükselişlerden sonra Amazon hisseleri Amerika Birleşik Devletlerinde 15 Dolar seviyesine ulaştı. Bu yükselişler sonrasında Bezos’un toplam serveti 90 Milyar Doları aşarak liderlik koltuğunu Bill Gates’den aldı.

 

Amazon Firması

 

Son 30 Yılda Liderlik Koltuğuna 6 Kişi Oturdu

Son 30 yıl içinde Dünyanın En Zengin İnsanı olma unvanına toplamda 6 kişi ulaşabildi. Amazon kurucusunun Milyar Dolarlık servete sahip insanların bulunduğu bu listeye 20 Yıl önce giriş yaptığını da belirtelim.

1994 yılında kurulan Amazon firması ilk etapta E-Ticaret ve Bulut servisleri ile ön plana çıkmayı başardı. Sunduğu kaliteli hizmeti doğru yatırımlar ile birleştiren firma özellikle E-Kitap Okuyucu ve Tablet PC gibi ürünleri ile de pazarda ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı.

Farklı ülkelerde milyonlarca insana dokunmayı başaran Amazon firması Alexa ve Amazon Web Servisleri ile de güçlenmeye ve pazarın vazgeçilmezleri arasında yer almayı başardı.

Dünyanın En Zengin İnsanı Artık Bil Gates Değil

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir