e-Devlet Üzerinden Soyağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden aktife alınan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası üzerinden Soyağacı Sorgulama sürecini başlatarak 1800 yılına kadar olan kısımdaki alt ve üst soy bilgisine erişim sağlayabiliyorsunuz.

Farklı hizmetlerin kademeli olarak eklenmeye başlandığı www.turkiye.gov.tr adresine eklenen Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası kısa sürede ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Sorgulama sayfasının aktife alınmasından sonra Sosyal Medya üzerinden yayılan bilgi ile Soyağacını Sorgulamak isteyen kullanıcıların yoğun ilgisi ile karşılaşan e-Devlet sistemi kısa süre içerisinde çökme noktasına geldi.

Bu yoğunluk sonrasında sadece Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfası değil tüm e-Devlet Hizmetlerinde yavaşlama meydana gelirken sistemi farklı işleri için kullanacak olan kullanıcılar da bağlantı sorunları yaşamaya başladı.

 

E-Devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama Sayfası

 

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden Soyağacı Sorgulaması yapmak isteyen kullanıcıların yapması gerekenler oldukça basit.

Sistemin ilk dönemlerinde sıkça kullanılmasından dolayı bir yavaşlama meydana geldiği bilgisini en baştan verelim. Bu sebeple de e-Devlet Sistemine girişte sorun yaşamanız durumunda daha uygun bir saat diliminde yeniden deneyebilirsiniz.

Sorgulama Sayfası 1800 yılına kadar sistem üzerinden Soyağacı Bilgisini sizlere sunabiliyor. Tabi ki sürecin daha önce sona ermesi ihtimali de var.

Yazılı kayıtlardan dolayı bazı verilerin kaybolmuş yada karışmış olma ihtimalini de göz ardı etmemenizi öneririz.

Soyağacı Sorgulama

e-Devlet Üzerinden Soyağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir