e-Yedekleme Sistemleri Artık İhtiyacın Ötesine Geçti

Ülkemizde yakın dönemde başlayan e-Fatura gibi bazı Online Sistemlerin hayata geçmesi ile e-Yedekleme artık hem Bireysel hem de Kurumsal müşteriler için bir çözüm şekli olmanın dışında zorunlu bir hizmet olmaya başlamış durumda.

Gelir İdaresi Başkanlığı, şirketlerin elektronik ortamda tuttukları mali kayıtları siber saldırılara karşı korumaları gerektiği konusunda uyarıyor. e-Dönüşüm’ün hızla geliştiği bir zamanda siber güvenliğin önemine dikkat çeken FIT Solutions, e-Yedekleme çözümü ile kapsamlı müşteri desteği ve yüzde 99,9999 oranında veri güvenliği garantisi sunuyor.

Siber saldırılar, sistem veya insan kaynaklı hatalar, e-defter gibi mali işlemlerini elektronik ortamda yürüten şirketleri zor durumda bırakabiliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayınlanan bildiriler de, bazı şirketlerin bu gibi sebepler yüzünden mağdur duruma düştüklerini gösteriyor.

 

e-Yedekleme Sistemleri
e-Yedekleme Sistemleri

 

Bu kapsamda bilgi işlem sistemlerinde yaşanabilecek sorunlar nedeniyle mükellefleri; elektronik defter ve belgelerini mutlaka farklı lokasyon ve ortamlarda yedeklemeleri konusunda uyaran Gelir İdaresi Başkanlığı, bu sayede ortaya çıkacak olumsuz durumların önüne geçilebileceğine dikkat çekiyor.

Türkiye’nin e-Dönüşüm lideri FIT Solutions’ın müşterilerine sunduğu e-Yedekleme hizmeti, tüm e-Dönüşüm süreçlerini farklı sunucularda kayıt altına alıyor ve istenildiği zaman erişilebilmesini sağlıyor. FIT Solutions’ın kendi Ar-Ge merkezinde geliştirdiği yazılım teknolojileri ile siber saldırılar ve teknik problemler şirketler için sorun olmaktan çıkıyor.

 

e-Yedekleme Sistemleri Artık İhtiyacın Ötesine Geçti
e-Yedekleme Sistemleri Artık İhtiyacın Ötesine Geçti

 

E-Yedekleme Sistemlerin Avantajları

FIT Solutions, e-Yedekleme çözümü ile kapsamlı müşteri desteği ve yüzde 99,9999 oranında veri güvenliği garantisi sunarken diğer avantajları ise şöyle sıralanıyor:

  • Büyük, orta, küçük ölçekli şirketlerin yanında, kişisel olarak tüm belgelerini güvenli bir ortamda saklamak isteyen herkesin kullanabileceği e-Yedekleme’ye 7×24 ulaşılabilir, istediğiniz her an veriler görüntülenebilir.
  • Farklı bir özel entegratörde depolanan ya da sadece bilgisayara indirerek arşivlenen belgelerin değiştirilmesini veya kaybolmasını engeller, ileriki tarihlerde yaşanması muhtemel sorunları bugünden ortadan kaldırır.
  • Hangi sıklıkta yedekleme yapılacağına karar verilebilir. İstenilen zaman aralıklarıyla istenildiği kadar yedekleme planlanabilir. Yedekleme işlemi gerçekleştirildiğinde mail aracılığıyla müşteri bilgilendirilir.
  • e-Yedekleme’de kullanılan alan kadar ödeme yapılır, bütçe planlaması ihtiyaçlara göre belirlenir.
  • Tüm veri tiplerine uygun olarak yedekleme yapılabilen e-Yedekleme’de veriler sıkıştırılarak kopyalanır; böylece kota yetersizliği sorunu ortadan kalkar. Blok yedekleme özelliği sayesinde verilerin tamamı değil sadece değişlik içeren kısımlar tekrar yedeklenir. Böylece performans sorunu yaşanmaz.
  • Şirket belgeleri yanında tüm kişisel veriler de güvenle yedeklenebilir.
  • Eski dönemlere ait e-Fatura, e-Arşiv fatura, e-Defter ve kontrol edilmesi gereken tüm belgelere her zaman erişilebilir.
  • Belgelerin değiştirilme ve kaybolma riskleri ortadan kalkar.
  • Veriler 10 kata kadar sıkıştırarak, şifreli veya şifresiz yedeklenebilir.

 

e-Yedekleme Sistemleri Artık İhtiyacın Ötesine Geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir