Pasaport Kayıt İşlemleriE3 2017: İndie Geliştiricileri Trump’tan İlham Buluyorlar

E3 2017: İndie Geliştiricileri Trump’tan İlham Buluyorlar

Hicab’daki Kedi, sizi ırk ve iman ayrımcılığının merkezinde tutacak. Christopher Jarvis sahte haberlere karşı çıkan bir oyun yapma motivasyonunun New York’taki evinden ayrıldığı her seferinde yeniden gündeme getirildiğini söyledi. “Trump Tower’da yaşıyorum, kendimle uzlaşmaya başladım.” diye şaka yapıyor ve olayı biraz daha ciddi hale getirmeden. E3’ün, milyonlarca dolarlık bütçelerin yerini ayağa kalkmış oyunlarla değiştirdiği indie […]


Hicab’daki Kedi, sizi ırk ve iman ayrımcılığının merkezinde tutacak. Christopher Jarvis sahte haberlere karşı çıkan bir oyun yapma motivasyonunun New York’taki evinden ayrıldığı her seferinde yeniden gündeme getirildiğini söyledi. “Trump Tower’da yaşıyorum, kendimle uzlaşmaya başladım.” diye şaka yapıyor ve olayı biraz daha ciddi hale getirmeden.

E3’ün, milyonlarca dolarlık bütçelerin yerini ayağa kalkmış oyunlarla değiştirdiği indie oyun köşesinde, politika birçok yeni düşüncenin arkasındaki itici güç olmuştur.

Bağımsız geliştiricileri teşvik eden bir şirket olan Indiecade’nin CEO’su Stephanie Barish, filmlerde bir festival gibi “Oyunlarda gördüğümüz sosyal bir siyasi eğilim var. Kişisel ve düşünceli, politik ve anlamlı geliştiricilerin oyunlarını yapmaya çalıştıklarını düşünmek şaşırtıcıydı. Oyun ortamını, bir sanatçının ne düşündüklerini ve mevcut siyasi iklim hakkında nasıl hissettiklerini ifade etmek için fırça kullanmalarını sağlıyoruz. Zulüm ya da zulme karşı koyma hissi var” dedi.

  Telefonlar gibi stres çarkları da patlıyor!

Indiecade Mart ayında ’de ve başka yerlerde, “faşizmin yükselişine” yaratıcı bir yanıt olarak fatura edilen bir olay olan ResistJam’ı destekledi.

Katılımcılar, yedi günden fazla bir süre basit fakat duygusal oyun ürettiler. Birçoğu E3’de sergilenirken, bir Hicab kedisi de dahil olmak üzere bir çok oyun E3’de sergileniyor. Bir metro trenine binen bir kedi rolü oynamanıza izin veren bir nokta ve tıkla mini macera oyunu sunuyor. Daha sonra bir baraj yorumu ile karşı karşıya kalırsınız. Bazıları agresif, diğerleri safça cahil;  durumunuzu cevabınızla (ya da değil) ortadan kaldırmak size kalmış.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status