Efsane Cuma İndirimleri İle HepsiBurada 252 Milyon TL Satış Yaptı

Black Friday indirimlerini Efsane Cuma İndirimleri olarak lanse eden HepsiBurada kendi satışları ve iş ortaklarının satışları ile günü 252 Milyon TL’lik satış ile kapamayı başardı.

Hepsiburada.com tarafından basınla paylaşılan sayısal verilere göre firma Efsane Cuma indirimleri kapsamında 1 gün içerisinde toplamda 520 binin üzerinde sipariş almayı ve toplamda 252 Milyon TL’lik ciro yapmayı başardı.

10.000’den fazla iş ortağı ile büyük bir Pazar yeri olma yolunda ilerleyen firma 11.11 Bekarlar Günü kapsamında çok fazla adından söz ettiremezken Efsane Cuma indirimleri ile Sosyal Medyada da en fazla konuşulan firmalardan birisi olmayı başardı.

Efsane Cuma İndirimleri

Saniyede 200 Sipariş Geldi, Sistem Çöktü

Özellikle Efsane Cuma Kampanyası başladığı sürelerde aşırı yoğunluk yaşayan site bir anda çökerken ilerleyen dakikalarda sitedeki gerekli çalışmalar yapılarak müşterilerine hizmet sunmaya başladı.

Yapılan analizlere göre yoğun anların yaşandığı zamanlarda sisteme Saniyede 200, Dakika da ise ortalama 1.200 Sipariş düşmüş. Kişi başı ortalama ürün satışı ise 4.8 olmuş durumda. Bu da her gelen kullanıcının İndirimli ürünlerden 3-5 tane aldığını gösteriyor.

Özellikle Sosyal Medya üzerinden ciddi bir reklam kampanyası başlatan ve Onedio ile işbirliği içerisinde bir canlı yayın yapan firma HepsiBurada Mobil Uygulamasının tek günde 604 bin kez indirilmesini ve 11 Milyonun üstünde siteye ziyaretçi gelmesini sağladılar.

HepsiBurada Efsane Cuma

NEF İşbirliği İle 1+1 ve 2+1 Daireler Satıldı

Daha önce N11.com tarafından yapılan Otomobil Kampanyasına karşı bir atak yapan HepsiBurada.com bu kapsamda da NEF firması ile anlaşarak site üzerinden Daire Satışı gerçekleştirdi.

İstanbul Çekmeköy bölgesinde yapımı devam eden NEF Ormantepe projesi kapsamında hazırlanan 1+1 ve 2+1 daireler özel fiyatlarla satış sunuldu ve ortalama 1 saat içinde tüm daireler tükendi.

Ayrıca site tarafından Mini Cooper markalı araçlarda satışa sunuldu ve bu araçlarda özel fiyatları ile kısa sürede tükendi.

HepsiBurada Efsane Cuma

Ülkemizdeki e-Ticaret Algısı Değişmeye Başladı

Yıllardır devam eden Teknoloji Mağazasından Alışveriş süreci gelişen teknoloji ile birlikte İnternet Mağazasından Alışverişe dönmeye başladı.

Özellikle yurtdışından ülkemize transfer olmayana başlayan İndirim Günleri de e-Ticaret Firmaları tarafından doğru bir şekilde kullanılmaya başlandı.

11.11 Bekârlar Günü ve Efsane Cuma adı ile anılmaya başlanılan Black Friday Kampanyalarına özellikle Teknoloji Mağazaları çok ekstra bir şekilde karşılık veremedi.

Aldığımız bilgilere göre bazı firmaların çıkardıkları Kampanyalı Ürünlerden mağazalarda 1 adet bile satış olmamış. Bu da özellikle Teknoloji Mağazaları için ciddi ciro kaybı demek.

Efsane Cuma ile 252 Milyon TL ciro yapan HepsiBurada, 11.11 Bekarlar Günü ile 140 Milyon TL ciro yapan N11 toplamda 400 Milyon TL civarındaki bir ciroyu 2 farklı günde çıkardılar.

400 Milyon TL ciro ülkemizde ismi herkes tarafından bilinen büyük Teknoloji Mağazalarının ortalama olarak 3-6 Aylık Tüm Satış Cirolarına eşit. Yani 2 firma 2 günde onlarca mağazası ve personeli olan Teknoloji Mağazalarının aylarca yapamadıkları satışı yapmış durumda.

Efsane Cuma İndirimleri İle HepsiBurada 252 Milyon TL Satış Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir