Efsane Model F Klavyeler Geri Dönüyor

IBM’in üretip sattığı, çok tutulan ama son zamanlarda üretilmeyen ve bulunması oldukça zor olan F model klavyeler bir klavye sevdalısı tarafından tekrar üretilmeye hazırlanıyor.

Joe Strandberg uzun süreli bir Model F kullanıcısı ve klavye aşığı. Öyle ki Strandberg F model klavyelerin azlığından şikayet ediyor ve taşın altına elini koyuyor. Yeni F modelinde klavyeler üretecek olan Strandberg ön siparişleri almaya başlamış bile.

Bükülen yaylı mekanik anahtara sahip olan klavye bu sistemle çalışan ilk model olma özelliğini barındırıyordu. Ayrıca Model F’lerin modern zamandaki mekanik klavyelerin de öncüsü olduğu düşünülüyor.

Yeni projede klavyenin 4 farklı şekilde tasarlanması planlanıyor. F77 ve F62 gibi modeller bulunduracak olan projede F62’lerde %60 düzeni öne çıkarken F77 eski modellere en yakın model olarak göze çarpıyor.

Modellerin fiyatları 325 dolardan başlarken, kullanıcıların isteklerine ve yapılan kişiselleştirmelere göre klavyelerin fiyatları 399 dolara kadar çıkabiliyorlar.

31 Temmuz 2017 tarihine kadar ön sipariş almaya devam edecek olan Strandberg ilk klavyelerin üretimine de başlamış durumda. İlginçtir ki üretime başlanmış olmasına rağmen şu ana kadar bir teslim tarihi açıklanmadı.

Efsane Model F Klavyeler Geri Dönüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir