Efsane Uygulama BlackBerry Messenger – BBM Kapandı

Efsane Uygulama BlackBerry Messenger – BBM Kapandı

Günümüzün popüler mesajlaşma araçları henüz hayatımıza girmeden önce BlackBerry modellerinin vazgeçilmezlerinden olan BlackBerry Messenger – BBM resmi olarak kapandı.


Günümüzün popüler mesajlaşma araçları henüz hayatımıza girmeden önce BlackBerry modellerinin vazgeçilmezlerinden olan resmi olarak kapandı.

Günümüzün akıllı telefonlarından önce SMS ile iletişimin kurulduğu dönemlerde BlackBerry modelleri ile hayatımıza giren o dönemler için büyük bir kolaylıktı.

Sırf Kullanımı için operatörler tarafından özel paketlerin açıldığı o dönemlerde gerek İş Dünyası gerekse de Mesajlaşma Sevdalıları sırf bu uygulama yüzünden BlackBerry dünyasına giriş yapıyorlardı.

BlackBerry Firmasından 3 Yeni Android Model; Neon, Argon, Mercury

Akıllı Telefonlar Önce Düşürdü, Sonra Bitirdi

Daha sonrasında pazara çıkan Akıllı Telefonlar karşısında BlackBerry istenilen başarıları gösteremedi ve mazide kalan bir marka halini aldı. Farklı dönemlerde bazı çıkışları olsa da asla eski günlerine geri dönemedi.

Bu süreçte ise sadece BlackBerry OS özelinden çıkarılarak farklı Uygulama Marketler üzerinden Android ve IOS kullanıcılarının da beğenisine sunuldu.

Ancak bir kez tökezleyen marka yeni nesillerin mesajlaşma taleplerine de karşılık veremeyince, üstüne birde WhatsApp ciddi bir şekilde yükselmeye başlayınca artık ’de yolun sonuna gelmiş oldu.

Güle Güle BBM

Kapanacak, Devam Edecek

Bireysel kullanıcıları amaçlayarak hazırlanan – BBM uygulaması 31 Mayıs 2019 tarihi itibari ile kullanıma kapandı. Enterprise yani sürümü ise Kurumsal Müşteriler için halen kullanımda.

Ek olarak BBM Kullanıcıları eğer isterlerse bundan sonraki süreçte kullanarak kullanımına devam edebilecekler.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status