Efsane Uygulama BlackBerry Messenger – BBM Kapandı

Günümüzün popüler mesajlaşma araçları henüz hayatımıza girmeden önce BlackBerry modellerinin vazgeçilmezlerinden olan BlackBerry Messenger – BBM resmi olarak kapandı.

Günümüzün akıllı telefonlarından önce SMS ile iletişimin kurulduğu dönemlerde BlackBerry modelleri ile hayatımıza giren BBM o dönemler için büyük bir kolaylıktı.

Sırf BBM Kullanımı için operatörler tarafından özel paketlerin açıldığı o dönemlerde gerek İş Dünyası gerekse de Mesajlaşma Sevdalıları sırf bu uygulama yüzünden BlackBerry dünyasına giriş yapıyorlardı.

BlackBerry Firmasından 3 Yeni Android Model; Neon, Argon, Mercury

Akıllı Telefonlar Önce Düşürdü, Sonra Bitirdi

Daha sonrasında pazara çıkan Akıllı Telefonlar karşısında BlackBerry istenilen başarıları gösteremedi ve mazide kalan bir marka halini aldı. Farklı dönemlerde bazı çıkışları olsa da asla eski günlerine geri dönemedi.

Bu süreçte BlackBerry Messenger – BBM ise sadece BlackBerry OS özelinden çıkarılarak farklı Uygulama Marketler üzerinden Android ve IOS kullanıcılarının da beğenisine sunuldu.

Ancak bir kez tökezleyen marka yeni nesillerin mesajlaşma taleplerine de karşılık veremeyince, üstüne birde WhatsApp ciddi bir şekilde yükselmeye başlayınca artık BBM’de yolun sonuna gelmiş oldu.

Güle Güle BBM

BBM Kapanacak, BBMe Devam Edecek

Bireysel kullanıcıları amaçlayarak hazırlanan BlackBerry Messenger – BBM uygulaması 31 Mayıs 2019 tarihi itibari ile kullanıma kapandı. BlackBerry Messenger Enterprise yani BBMe sürümü ise Kurumsal Müşteriler için halen kullanımda.

Ek olarak BBM Kullanıcıları eğer isterlerse bundan sonraki süreçte BBMe kullanarak BlackBerry Messenger kullanımına devam edebilecekler.

Efsane Uygulama BlackBerry Messenger – BBM Kapandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir