Ehliyet Sınav Sonuçları Turkcell ile Cebe Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell, ehliyet sınavı bilgilerinin cep telefonundan takip edilebilmesi için iş birliği yaptı.

Abonelik bedeli 1 TL olan servis ile Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavına (MTSAS) katılmak için kayıt yaptıran sürücü adayları; sınavın yeri ve tarihinden sonuçlarına kadar tüm bilgileri, cebe gelen SMS’lerle takip edilebilecek

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı, Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi için iş birliği yaptı.

Altyapısı Ester firması, içerikleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bu Turkcell servisi, binlerce sürücü adayının başvurduğu ehliyet sınavına ilişkin tüm bilgilerinin, abonelerin cep telefonlarına gelen SMS’lerle takip edilebilmesini sağlıyor.

Turkcell
Turkcell

Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi’ne kayıt yapıldığı andan itibaren sürücü adaylarına;

  • Sınav ücretinin yatırıldığı bilgisi,
  • Yazılı Sınavı Tarihi Bilgisi,
  • Yazılı Sınavı Giriş Yeri Bilgisi,
  • Yazılı Sınavı Sonuç Bilgisi,
  • Uygulama (Direksiyon) Sınavı Tarihi Bilgisi,
  • Uygulama (Direksiyon) Sınavı Sonucu Bilgisi gibi bilgiler oluştuğu anda otomatik olarak SMS ile ulaştırılıyor. Abone, isterse bu bilgileri sorgulama yolu ile de öğrenebiliyor.

Yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dahil toplam 1,00 TL ücret karşılığında cep telefonuna SMS olarak geliyor. Servise kayıt olan kullanıcılar sınav süreçleri tamamlanana kadar servisten yararlanabiliyor. Sınav süreci tamamlandıktan sonra tüm kayıtlar otomatik olarak kapanıyor.

Nasıl kayıt olacaksınız?

Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi’nden faydalanmak için mesajların gönderileceği cep telefonu numarasını kaydettirmek gerekiyor. Servise cep telefonundan kayıt yaptırmak için EH boşluk TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermek yeterli. (Örn: EH 12345678900)

Bir diğer kayıt yöntemi ise, MEB’e sınav başvurusu gerçekleştirdikten sonra cep telefonuna gelecek ücretsiz davet mesajı sonrasında ONAY yazarak 8383’e göndermek.

Sisteme kayıt olduktan sonra istediğiniz zaman sorgulama yapabiliyor ve ehliyet sınavına ilişkin bilgi alabiliyorsunuz. Bunun için yine EH boşluk TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermek yeterli. Yapılan her sorgulama için vergiler dahil toplam 1,00 TL ücretlendirme yapılıyor.

Ehliyet Sınav Sonuçları Turkcell ile Cebe Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir