Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Artık Google Haritalar Uygulamasında Yer Alacak

Google Haritalar üzerinden yer alan önemli noktalar arasına Elektrikli Araç Şarj İstasyonları da dâhil oldu. Artık Haritalar üzerinden en yakın Elektrikli Araç Şarj İstasyonuna yol tarifi alınabilecek.

Yerel olarak farklı firmalar ile işbirliği içerisine giren Google ayrıca Tesla gibi büyük elektrikli araç üreticileri ile de çalışarak Google Haritalar üzerinden maksimum sayıda Elektrikli Araç Şarj İstasyonu konumunu belirlemeye çalışıyor.

Henüz yolun başında olmasından dolayı nispeten daha küçük firmalar tarafından kurulan şarj istasyonları henüz Google Haritalar servisi üzerinden yer almasa da büyük çoğunluk haritalardaki yerini almış durumda.

Türkiye’de bulunan sayılı Elektrikli Araç Şarj İstasyonunu da listesine alan Haritalar alternatif uygulamalara göre henüz yolun başında olsa da kısa süre içerisinde tercih edilen ilk uygulamalardan bir tanesi de olacağı da kesin.

Şuan Google Haritalar üzerinden arama yapıldığında İstanbul merkezli olarak birçok elektrikli araç şarj istasyonunun yeri listelenirken Ankaraİzmir gibi illerde ve diğer illerimizde henüz konum listelemesi yapılmıyor.

Yakın dönemde Türkiye çapında hizmet veren diğer Elektrikli Araç Şarj İstasyon Konumları da uygulama üzerindeki yerini alacaktır.

 

Google Haritalar - Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

 

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları Artık Google Haritalar Uygulamasında Yer Alacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir