Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj Üniteleri Petrol İstasyonlarına Konumlandırılmaya Başladı

Ülkemizde de sayıları giderek artmaya başlayan Elektrikli Araçlar sebebiyle artık Petrol İstasyonlarında Hızlı Şarj Üniteleri görmeye başlayacağız.

2016 yılında 2 bine yaklaşan Elektrikli Araç sayısı 2017 yılında %50’lik bir artış göstermeyi başardı.

Farklı firmaların da Elektrikli Araçlarını ülkemizde satmaya başlaması ile önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Elektrikli veya Hibrit araçların sayısı ülkemizde de ciddi rakamlara ulaşacak.

Bu kaçınılmaz yükselişi gören Petrol İstasyonları da sürece dâhil olabilmek adına Elektrikli Araçlar için Hızlı Şarj Ünitelerini kilit noktalara yerleştirmeye başladı.

 

Elektrikli Otomobil - Hızlı Şarj İstasyonu

 

Aytemiz Petrol Sürece İlk Dâhil Olanlardan Birisi

Ülkemizde birçok noktada Petrol İstasyonu bulunan Aytemiz Petrol elektrikli araçlar için kullanılan Hızlı Şarj Ünitelerini yavaş yavaş belirli lokasyonlardaki istasyonlarına yerleştirmeye başladı.

Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. ile işbirliğine giden firma ilk olarak İstanbul – İzmir otoyolu üzerinde Bursa mevkiinde bulunan bir istasyonuna Hızlı Şarj Ünitelerini yerleştirdi.

Şu ana kadar benzin, Motorin, LPG gibi ürünlerin satışını yapan istasyonlar bu süreçten sonra da ek olarak Hızlı Şarj Hizmeti sunmaya başlayacak.

 

Otomobiller İçin Hızlı Şarj İstasyonları

 

25 Dakikada %100’e Yakın Şarj

Tabi ki araçların Batarya Boyutları değişkenlik gösterebiliyor ancak Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. tarafından istasyonlara yerleştirilen Hızlı Şarj Üniteleri genel olarak 25 dakikalık bir süreçte %100 oranına yakın bir dolum sağlayabiliyor.

Şuan ülkemizde 71 noktada 128 soket ile Halka Açık Şarj Desteği sunan Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. temel olarak ülkemizdeki en büyük Elektrikli Şarj Sistemlerinin de sahibi diyebiliriz.

Farklı petrol satış firmaları ile de anlaşma aşamasında olan firmanın ağını genişletmesi ile ülkemizde ki Elektrikli Araç sayısı da artmaya başlayacaktır.

Birçok kullanıcının Yetersiz şarj Alanı sebebiyle bu tarz araçlara biraz daha mesafeli durduğu ülkemizde yeterli noktada şarj imkanı sunulması durumunda Elektrikli Otomobil ve Hibrit Otomobil modelleri de daha fazla yollara inecektir.

 

Aytemiz Hızlı Şarj İstasyonu

Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj Üniteleri Petrol İstasyonlarına Konumlandırılmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir