Pasaport Kayıt İşlemleriElektrikli Otobüsler İçin Yepyeni Sistem

Elektrikli Otobüsler İçin Yepyeni Sistem

 Eindhoven Teknoloji Üniversitesi öğrencisi gençler elektrikli otobüslere enerji üretmek için formik asit kullanan yepyeni bir sistem geliştirdi. Fosil yakıtların çevreye verdikleri zarar ve fosil yakıt rezervlerinin giderek azalmasıyla alternatif enerji üretim yolları arama çalışmaları hız kazandı. Elektrikli araçlarda şarj süresini uzatmak ve yeterli gücü elde etmek şu an için elektrikli araçlar üzerinde çalışanlar için en […]


 Eindhoven Teknoloji Üniversitesi öğrencisi gençler elektrikli otobüslere enerji üretmek için formik asit kullanan yepyeni bir sistem geliştirdi.

Fosil yakıtların çevreye verdikleri zarar ve fosil yakıt rezervlerinin giderek azalmasıyla alternatif enerji üretim yolları arama çalışmaları hız kazandı. Elektrikli araçlarda şarj süresini uzatmak ve yeterli gücü elde etmek şu an için elektrikli araçlar üzerinde çalışanlar için en büyük sorun.

Eindhoven Teknoloji üniversitesinde Team FAST adlı öğrenci grubu elektrikle çalışan bir otobüs için gerekli elektriği formik asitten sağlayan yeni bir sistem geliştirdiler. Formik asit doğada karıncalarda ve ısırganlarda bulunuyor. Hayvancılık için ayrı bir öneme sahip olan formik asit yemlerin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi için kullanılıyor. Endüstriyel olarak ucuz ve güvenli bir şekilde üretilen formik asit, kurulan sistemin kolay çalışmasını ve sürdürülebilirliğini sağlıyor.

  Hibrid ve elektrikli araçlar yok satıyor!

Otobüse enerji sağlamak için kullanılan karışımda ise %99 oranında formik asit ve çeşitli performans güçlendirici maddeler kullanılıyor.

Geçen sene başlanan projede başlangıç rakamlarına göre olağanüstü bir ilerleme kaydedildi. İlk sunulan modelden 40.000 kat daha güçlü ve 25 kW kadar güç üretebiliyor. Team FAST ekibi elektrikli otobüsün son halinin bu yıl sonuna hazır olacağını söylüyor. Görünüşe göre fosil yakıtlı araçlar, elektrikli araçların her geçen gün daha avantajlı hale gelmesiyle yavaş yavaş sahneden çekilmek zorunda kalacaklar.

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status