Pasaport Kayıt İşlemleriElon Musk’tan bir ilk daha

Elon Musk’tan bir ilk daha

Elektrikli otomobil ve enerji depolama firması Tesla’nın Üst Düzey Yöneticisi Elon Musk dünyanın en büyük pilini Avustralya’da yapılacağını açıkladı.   Teknolojinin pek çok alanında büyük girişimleri olan ve yenilikçi, çılgın fikirleriyle gündeme gelen Elon Musk son zamanlarda kurucusu olduğu SpaceX şirketinin yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmişti. Forbes’un yayınladığı Dünyanın En Etkili Kişileri listesinde de yer […]


Elektrikli otomobil ve enerji depolama firması ’nın Üst Düzey Yöneticisi Elon Musk dünyanın en büyük pilini Avustralya’da yapılacağını açıkladı.

 

Teknolojinin pek çok alanında büyük girişimleri olan ve yenilikçi, çılgın fikirleriyle gündeme gelen Elon Musk son zamanlarda kurucusu olduğu SpaceX şirketinin yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmişti.

Forbes’un yayınladığı Dünyanın En Etkili Kişileri listesinde de yer alan Elon Musk, yöneticisi olduğu başka bir şirket olan ile yine bir ilke imza atacaklarını açıkladı.  CEO ve ürün mimarı olarak bünyesinde bulunduğu , Fransız enerji şirketi Neoen ile birliKte Avustralya’da dünyanın en büyük lityum iyon pilini üretecek.

Üretilecek bu yeni pil kendinden önce yapılmış en büyük pilin 3 katından da daha büyük olacak. Bir önceki en büyük pilin kapasitesi 30 megawatt civarındayken yeni üretilecek pilin 100 megawatt olması planlanıyor.

  Tesla Türkiye’de İlk Etapta 10 Noktada SuperCharger İstasyonu Kuracak

100 gün içerisinde bitirmesi hedeflenen pil eğer zamanında bitmezse, Elon Musk’ın ifadesine göre, herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Pilin Avustralya’da yapılmasının ise nedeni geçen yıl bir fırtına sonucu Güney Avustralya’nın elektriğinin  24 saat boyunca kesilmiş olması.

Elektrik üretiminin büyük bir kısmını güneş ve rüzgar enerjisinden  elde eden Güney Avustralya’da doğal olaylar sonucu elektrik kesintisi yaşanması oldukça normal. Geçtiğimiz aylarda da devam eden elektrik kesintileri üzerine güneş ve rüzgardan üretilen enerjinin bir kısmının depolanıp acil durumlarda ve kesintilerde kullanılması isteniyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
elon musk pil Tesla

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status