En Etkili 4 SEO Taktiği

DRUS6lyX4AEBBZO
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEO yazı ve tasarım sanatını kullanmayı amaçlayanların hem ortak bir kanaati hem de düşüncesi vardır. SEO, özellikle pazarlama sektöründe rakiplerine göre daha iyi bir konum elde etmek yarışının bir tezahürüdür.

Sıradan internet siteleri dahi arama motorlarında en önde çıkmalarını arzu etmelerinin de yegâne sebebi ekonomik kazanç temin etmektir. Türkiye sınırlarında oldukça yeni olan SEO uygulaması ile alakalı bilinmesi gereken bazı taktikler vardır.

Kaliteli ve Doğal Backlink

Bilindiği üzere backlink SEO için en önemli unsurlar arasında yer alır. Google’da backlink konusunda her güncelleme ile birlikte sert tedbirler almakta ve birçok web sitesini doğal olmayan, kalitesiz backlinkler için cezalandırmaktadır. 100 adet kalitesiz backlink sahibi olmak yerine 5 adet kaliteli backlink sahibi olmak sizi sıralamalar da istediğiniz yere getirmek de daha büyük katkılar sağlayacaktır.

Özgün ve Kullanıcı Odaklı İçerik

SEO için önemli unsurlardan biri de özgünlüktür. Google, özgünlük konusunda çok uzun zaman önce gerçekleştirdiği güncellemeler ile net tavrını paylaşmıştı. Bu yüzden, site sahiplerinin mutlak suretle özgün içerik konusunda hassasiyet göstermesi gerekir.

Web sitenize ilgili konu için giren ziyaretçiyi eğer ki siteniz de tutabiliyorsanız, SEO için öncelikli olan bir konu da başarı sağlamışsınız diyebiliriz. Sitenize giren kullanıcılar aradıklarını bulabiliyor ve sitenizde ki farklı konulara ya da sayfalara geçiş yapıyor ise, Google gibi arama motorlarında önemli bir konum elde edebilirsiniz.

Çok Yönlü Bir İnternet Sitesi Tasarımı

İnternet sitesine çok yönlü kullanım içeren tasarımlar yapılmalıdır. SEO uyumlu bu tasarım sayesinde her sanal dünya kullanıcısı aracına hitap etmiş olunuyor. Güncel ve teknoloji ürünleri göz önüne alınmalıdır. Gerek mobil gerek normal sürüm tüm temaların kullanılması sağlanmalıdır. Akıllı telefon ve cihazların revaçta olduğu günümüz teknolojisinde tüm araçların kullanabileceği tasarımlar ihtiva edilmelidir.

 

Etiket Kullanımından Uzak Durun

İnternet sitelerini ilk sıralara taşıdığı iddia edilen etiketlerin kullanımından kesinlikle vaz geçmek gerekiyor. Günümüz SEO tekniği içerisinde artık etiket kullanımı bulunmamaktadır. Bazı zararları da ortaya çıkmaktadır. Arama motorlarının SPAM olarak addetme riski bunlardan biridir.

 

Daha fazla bilgi: https://www.adtorium.com

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CepSeyir - 2020 yılı Güncel Teknoloji, Mobil Yaşam ve Otomobil Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!