Eski Çalışandan Apple ve Tim COOK Hakkında Önemli Açıklamalar

Son dönemde şirket içindeki huzursuzluk sebebiyle yaşanan ayrılmalardan sonra Apple ve Tim COOK hakkında birçok iddia da ortalarda dolaşmaya başlamış durumda.

Son olarak görevinden atılan Scott FROSTOLL hakkında daha önce bir yazı kaleme almıştık. Şimdi ki olay ise görevinden ayrılan Apple Kıdemli Satış Yöneticisi Davit SOBOTTA ile alakalı.

Apple gibi bir firmada Steve JOBS ile birlikte büyük bir ilerleme gösteren Satış Stratejilerinin içerisinde olan Davit SABOTTA  Apple firmasında görevinden ayrıldıktan sonra Tim COOK hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Apple’da geçirdiği 2 yıldan bazı bilgileri barındıran bir kitap yazan eski Apple çalışanı, şirkette hataların pek de hoşgörü ile karşılanmadığını bildiğini aktardı.

Eski Çalışandan Apple ve Tim COOK Hakkında Önemli Açıklamalar
Eski Çalışandan Apple ve Tim COOK Hakkında Önemli Açıklamalar

 

SABOTTA’ya göre Tim COOK, teknoloji konusunda pek tutkulu değil. Steve JOBS ve diğer mühendislerde teknolojiye karşı gördüğü o tutkuyu görmediğini söyleyen SABOTTA, işten ayrıldıktan sonra Tim COOK’a da bu şekilde ithamlarda bulunmuş oldu.

Kısacası Apple içinde kazanlar kaynamaya başlamış durumda. Üst seviye çalışanların birer ikişer dökülmeye başlaması firma içinde huzurun olmadığı konusunu da gündeme getirmiş durumda.

Steve JOBS döneminde de oldukça katı bir çalışma stili ile yönetilen Apple firması bir anlamda o zaman üretkenliğinden dolayı ve başka yönlerinden dolayı JOBS’un çalışma stili altında sorunsuz ilerlerken işin başına geçen Tim COOK bu ortamı oluşturamamış gibi görünüyor.

Apple firmasını rakiplerinin kolay kolay yıkamayacağı kesin. Ancak iç çekişmeler bu şekilde büyümeye devam ederse ya Apple firması yada Tim COOK bulunduğu konumu korumayı başaramayabilir.p

Eski Çalışandan Apple ve Tim COOK Hakkında Önemli Açıklamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir