Essential Firması Sıkıntıda, Firma Personel Çıkarmaya Başladı

Android İşletim Sistemini kurucusu ve isim babası olan Andy Rubin tarafından kurulan Essential isimli Akıllı Telefon Üreticisinde işler istenildiği gibi gitmiyor.

İlk çentikli akıllı telefon modelini “Essential Phone” adı ile pazara süren firma ne yazık ki istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı ve ciddi bir mali yükün altında girmiş oldu.

Buna bağlı olarak gelen son haberlere göre Essential firması özellikle Donanım ve Satış bölümlerinde çalışan çok sayıda personeli ile yollarını ayırmış durumda. İşten çıkarılan personel sayısının toplam personelin %30’luk kısmını teşkil ettiği bilgisini de verelim.

 

Andy Rubin

 

Essential Phone 2 Projesi İptal Olmuştu

Geçtiğimiz dönemde Essential Phone 2 çalışmalara başlayan ancak yaşanan bazı aşk dedikoduları ile Andy Rubin’in görevine ara vermesi firmada ciddi bir boşluğa sebep olmuş ve Essential Phone 2 projesi de rafa kaldırılmıştı.

Bu şekilde bir projenin iptal edilmesi de yapılan tüm yatırımların ciddi bir borç yükü halini almasına sebep olmuş ve firma için zor günlerinde başlamasına sebebiyet vermişti.

Bu süreçten sonra da Andy Rubin Essential markasının satışı için ciddi alıcılar aramaya başlamış ancak net bir sonuç alınamamıştı.

 

Essential Phone

 

CES 2019 İçin Yeni Akıllı Telefon Söylentileri Mevcut

Yapılan basın açıklamasında işten çıkarılan personeller için üzgün olduklarını belirten firma yetkilileri üzerinde çalıştıkları proje ile sektördeki tüm taşları yerinden oynatacaklarını iddia ettiler.

Geçtiğimiz günlerde sızan bir haberde ise özellikle Yapay Zekâ noktasında kendisini epey geliştiren firmanın CES 2019 fuarında gerek arayüz gerekse de donanımsal anlamda Yapay Zekaya tam uyumlu bir modelini duyuracağı belirtilmişti.

Bakalım Andy Rubin ve Essential markası 2019 yılı içerisinde farklı bir atak yapıp paar5da kaybolmaya başlayan Marka İmajını ve Satış Rakamlarını tekrar yükseltebilecek mi?

Essential Firması Sıkıntıda, Firma Personel Çıkarmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir