Euro 2016 Futbol Turnuvasına Vodafone TV Ayıbı

10 Haziran 2016 tarihinde başlayan Euro 2016 Futbol Turnuvasını Vodafone TV üzerinden izlemek isteyenler maç saatinin başlaması ile şok yaşadılar.

Daha önce yine Ücretsiz olarak TRT Ekranlarından yayınlanan Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarında da aynı karartma sistemini uygulayan Vodafone TV şimdi de TRT 1 ekranlarından yayınlanan Türk Milli Takımının maçına karartma uyguladı.

Diğer birçok maçın TRT Spor Kanalında yayınlanması ve bu kanalın Vodafone TV üzerinde yer almıyor olması da Mobil TV üzerinden UEFA 2016 Futbol turnuvasını takip etmek isteyen sporseverleri sıkıntıya sokmuş durumda.

 

Vodafone TV Dünyası
Vodafone TV Dünyası

 

Sözleşmede Karartma Yapabiliriz Deniliyor

Tabi ki yapılan Karartma İşlemi Vodafone TV Sözleşmesinde kendisine yer bulmuş durumda.

Ancak bu karartmanın ne zaman, hangi durumlarda yapılacağı bilgisi yok.

Yani Vodafone TV istediği gibi istediği yayında Karartma Uygulamasına geçebiliyor.

İşte o madde;

“Vodafone, sunulan TV kanalı yayınlarını Vodafone TV Servisinden geçici ve/veya tamamen çıkartma, kısıtlama ve/veya yenilerini ekleme hakkını saklı tutar.”

 

Vodafone TV Paketi
Vodafone TV Paketi

 

Milli Takım Maçları Neden Kısıtlandı

Vodafone TV üzerinden yayında olan TRT 1 Kanalına Milli Maç esnasında neden Karartma – Kısıtlama Geldiği bilgisini Vodafone Müşteri Hizmetleri veremedi.

Konuyla alakalı olarak Vodafone cephesinin mi bir Kısıtlama – Karartma Kararı aldığı yoksa TRT veya UEFA üzerinden mi bu şekilde bir talep geldiği ise netleşmiş durumda değil.

Vodafone bu konuda bir açıklama yaparsa bu açıklamayı da sayfamız üzerinden sizlere ulaştırıyor olacağız.

 

UEFA 2016 İçin Diğer Maçlarda Karartılacak

Vodafone TV Karartma Uygulamasına devam ederse Türk Milli Takımının İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı diğer maçları da karartacak.

Hatta Türk Milli Takımının muhtemel bir Tur Atlaması durumunda ise Akıllı Telefonları üzerinden Maçları izlemek isteyenler bu imkândan ne yazık ki faydalanamayacaklar.

Euro 2016 Futbol Turnuvasına Vodafone TV Ayıbı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 13 Haziran 2016, 16:36

    Ne açıklama yapacaklar merak ediyorum sonuçta özür dileyecek halleri yok bence kaç para kazandılar onun belgesini göstersinler

    Cevapla