EVOFONE “Xiaomi Türkiye” Tartışması İçin Basın Açıklaması Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi firmasının Türkiye Distribütörlüğünü aldığını açıklayan ancak bazı sorunlar yaşayan EVOFONE tarafından bir Basın Açıklaması yapıldı.

Vadi İstanbul AVM’de Mi Store açmak üzere kolları sıvayan ve Xiaomi firmasının Türkiye Distribütörlüğünü aldığını açıklayan EVOFONE firması özellikle Bayram Tatili sürecinde eleştiri oklarına maruz kaldı.

Birkaç kullanıcı tarafından  Xiaomi Genel Merkezine atılan maillere gelen cevaplar “Türkiye’de İş Ortağımız Yoktur” şeklinde olunca EVOFONE firmasının açıklamaları ile bir çelişki oluşturmuş oldu.

Bu durum karşısında da birçok kullanıcı EVOFONE firmasının aslında Xiaomi firmasının Türkiye Distribütörlüğünü almadığını ve pazarı kandırdığını ifade etmeye başladı. Ve buna bağlı olarak da kriz büyüdü.

Bugün EVOFONE firması tarafından bir basın açıklaması yayınlandı. İlgili açıklama aşağıdaki gibidir.

 

Türkiye Vadistanbul AVM Mi Store

 

Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektörünün öncü markalarından EVOFONE’un, Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin Türkiye yetkili distribütörlüğü hakkında medya yayın organlarında çıkan asılsız haberleri ve polemikleri yakından takip etmekteyiz.

Bugüne kadar dünyanın önde gelen ve sektör dinamiklerini değiştiren teknoloji markalarının ürünlerini ithal ederek bu ürünleri Türk tüketicileri ile buluşturan ve kendi tasarımı olan EVO RS serisi cep telefonları ile bu alanda önemli bir pazar payı elde eden EVOFONE, Xiaomi markasının ülkemizdeki yetkili distribütörüdür.

Xiaomi ve EVOFONE şirketleri arasında 2018 yılının Mayıs ayında uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde karşılıklı sözleşmeler akdedilmiş olup EVOFONE şirketi, Xiaomi’nin Türkiye distribütörü olmuştur. Sözleşmeler aynı zamanda Mi Shop açma, Türkiye’deki marka haklarını temsil etme ve koruma maddelerini de içermektedir.

Bu doğrultuda EVOFONE, 2018 yılının Eylül ayı içerisinde Vadi İstanbul’da bir Mi Shop açmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Xiaomi’nin inovatif ve erişilebilir tasarım anlayışı ile akıllı telefondan televizyona, notebooktan drone’a, bisikletten scooter’a kadar farklı ürün çeşitleri ile yeni nesil teknolojik ürünleri, Mi Shop’larda Türk tüketiciler ile buluşacaktır.

EVOFONE’un bu alandaki yatırımları, 2018 yılının sonuna kadar Forum İstanbul’da açılacak ikinci Mi Shop’la da devam edecektir. Önümüzdeki aylarda Xiaomi’nin merakla beklenen ürünleri hem Mi Shop’lar hem de EVOFONE iş ortakları kanalıyla tüketiciler ile buluşturulacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

 

EVOFONE

EVOFONE “Xiaomi Türkiye” Tartışması İçin Basın Açıklaması Yayınladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir