Ezeli düşmanlar birbirlerini desteklemeyi ihmal etmiyor

Eski haberlerimizde söylediğimiz gibi Samsung, Apple şirketinin parça tedarik ettiği şirketlerden biriydi. Samsung’un yeni iPhone’lara yatırım yapma kararını almasının ardından, çok uzun zamandır ezeli bir rekabet içerisinde olan iki şirket tekrardan parça tedariki için işbirliği yapma kararı aldı.

 

Samsung ile Apple arasındaki rekabet, bazen sıcak çatışmalara dönse de aslında şuan pazarın tepesinde olan teknoloji devi Apple, Samsung’u kendi için en güvenilir parça tedarikçisi olarak görmekte.

Yeni ekran teknolojisi olan OLED ekranları iPhone 8’lerde kullanacak olan Apple firması, bütün OLED ekranların tedarikini Samsung’tan karşılayacak. Apple ile işbirliği yapacağı için büyük bir heyecana sahip olan diğer teknoloji devi Samsung, OLED ekranlar için büyük bir yatırım yaptı. Geçtiğimiz günlerde bu işbirliği büyük dedikodulara yer olmuş ve çok konuşulmuştu fakat şuan için her şey yolunda gibi gözüküyor.

Dediğimiz gibi büyük yatırımlar yapmış olan Samsung firması, Apple için önümüzdeki yıl içerisinde 180 milyon OLED ekran üretebileceğini söylüyor. Kore’den gelen iddialara göre firma OLED ekran üretimi için 21 milyar dolar harcayarak Apple için ayrı bir fabrika açacakmış. Gelen iddiaların devamında ise bu fabrikadan 2019 yılına kadar herhangi bir sevkiyat olmayacağı söylenirken, bunun dışında mevcut tesislerin aylık 135.000 olan panel sayısının da 207.000’e çıkarılacağı da ifade edilmekte.

Ezeli düşmanlar birbirlerini desteklemeyi ihmal etmiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir