Facebook Bünyesindeki Sahte ve Kopya Profil Sayısını Açıkladı

Dünyanın en büyük Sosyal Medya Araçlarından birisi olan Facebook halihazırda sistemlerinde kayıtlı olduğunu tespit ettikleri Sahte ve Kopya Profil Sayısını belirlemiş durumda.

Yapılan açıklamaya göre şuan Facebook üzerindeki kayıtlı profillerin %13’lük kısmı Sahte veya Kopya Profil statüsünde değerlendiriliyor.

2 Milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan ve sektörün en büyüğü olma özelliğini hali hazırda elinde tutan Facebook son yıllarda Sahte ve Kopya Profiller için ciddi bir çalışma içerisine girmişti.

 

Minimum 270 Milyon Profil Sahte veya Kopya

2 Milyarın üzerindeki kullanıcı sayısından hareketle bir hesaplama yaparsak %13’lük kısım hemen hemen 270 Milyon civarında bir rakam yapıyor.

Tabi bu rakam Facebook tarafından belirlenmiş olan Kopya ve Sahte Profiller. Birde ciddi ciddi bu işi yapan ve Sahte Profil olduğu zor anlaşılan profiller var. Onlarda artık şikâyet edildikçe ortaya çıkıyorlar.

Facebook cephesi bu Kopya Profil sürecinin sıkı sıkıya takip edildiği ve gelen şikayetlerin ilgili birimlerce incelendiğini ve Sahte ve Kopya Profillerin hızlı bir şekilde kapatıldığını belirtiyorlar.

Facebook Bünyesindeki Sahte ve Kopya Profil Sayısını Açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir