Facebook Hesapları Para Kazandırmaya Başlayacak

Uzun süredir Facebook Sayfaları ve Grupları üzerinden Reklam Paylaşımı yapan kullanıcılar artık Facebook Add ile Kazanç Sağlamaya başlayacaklar.

Facebook tarafından uzunca süredir arka planda yapılan çalışmalarda artık sona gelinmiş durumda.

Bu kapsamda önümüzdeki aylarda Facebook Reklam Uygulaması üzerinden kazanç sağlama dönemine resmi olarak geçilecek.

 

Facebook Hesapları Para Kazandırıyor
Facebook Hesapları Para Kazandırıyor

 

Onaylanmış Hesaplara Anket Uygulandı

Konuyla alakalı olarak Facebook tarafından atılan ilk resmi adım Onaylanmış Facebook hesapları üzerinden yapılan bir Anket Çalışması oldu.

İlk olarak Onaylanmış Hesaplar üzerinden aktife geçmesi ve daha sonrasında Tüm hesapların kullanımına açılması beklenilen Reklam Sistemi hakkında şu aşamada pek fazla bir bilgi yok.

Ancak özellikle Beğenisi Yüksek Sayfalar, Video Paylaşımları ve diğer özgün paylaşımlar ile alakalı Facebook tarafından bazı adımlar atılmaya başlanacak gibi görünüyor.

 

Facebook Hesapları Para Kazandırmaya Başlayacak
Facebook Hesapları Para Kazandırmaya Başlayacak

 

Instagram’da Nasibini Alacaktır

Facebook tarafından başlatılması beklenilen Reklam Sisteminden ilerleyen süreçte Instagram’da nasibini alacaktır diye düşünüyoruz.

Şuan Facebook ve Instagram sayfalarını eşleştirerek reklam yayınlama imkânına sahip olan kullanıcılar Reklam Geliri Elde Etme sürecinde de yine bu hesapları birleştirerek işlem yapabilecekler.

 

Facebook Para Kazanma
Facebook Para Kazanma

 

Özellikle Video kazançları Ön Plana Çıkacak

Youtube ile ciddi bir rekabete giren ve Video Paylaşımlara artık daha fazla önem veren Facebook bu kapsamda da Facebook’a yüklenerek paylaşılan Video İçeriklere daha fazla önem verecek gibi görünüyor.

Bu sistem sayesinde Youtube gibi bir gelir modeli oluşturması beklenilen Facebook yönetiminin 2016 yılı içerisinde bu sistemi aktife alması ve kullanıcıların son dönemde az paylaşım yapmaya başladıkları Facebook cephesini biraz daha hareketli hale getirmesi bekleniyor.

Facebook Hesapları Para Kazandırmaya Başlayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir