Facebook Hikâyeler Kısmına Artık Reklam Verebileceksiniz

Geçen yıl Instagram Hikâyeler kısmı için başlatılan Reklam Verme Uygulaması gelen olumlu mali dönüşler sonrasında Facebook tarafından Facebook Hikâyeler alanı için de uygulanmaya başlandı.

Reklam verenlerin Instagram üzerinden uyguladıkları ve ciddi anlamda iyi geri dönüşler aldıkları Hikaye Reklamları artık Facebook üzerinden de verilebilecek ve Facebook kullanıcılarına Hikaye Reklam gösterimi yapılabilecek.

Facebook tarafından yapılan açıklama ile reklamların 26 Eylül itibari ile Tüm Dünyada Aynı Anda aktife geçtiği ve reklam verenlerin bugünden itibaren Facebook Hikaye Reklamları verebileceği bilgisi paylaşıldı.

 

Facebook Hikayeler Özelliği

 

Reklamları Test Eden Markalar Olumlu Dönüşler Almaya Başladı

Facebook Hikayeler ‘de reklamları test eden markaların şimdiden olumlu sonuçlar almaya başladığı görülüyor.

ABD’de iHeartRadio, Kettle Chips ve KFC, Facebook Hikayeler üzerinden başlattıkları reklam kampanyalarının marka yükselişlerine olumlu etkisi olduğunu dile getiren markalardan yalnızca birkaçı.

Bundan böyle markalar ve reklamverenler, haber kaynağı ya da Instagram Hikayeler üzerinden yürüttükleri reklam kampanyalarına Facebook Hikayeler’i de ekleyerek daha fazla insana ulaşabilecekler. Bu yenilik sayesinde tüm reklamverenler Facebook’un hikaye reklamları için sunduğu hedefleme ve ölçümleme olanaklarından faydalanabilecek, erişim, marka farkındalığı, video görüntülemeleri, uygulama indirme, dönüşüm, trafik ve potansiyel müşteri reklamları gibi halihazırda Instagram Hikayeler için kullandıkları araçları da kullanabilecekler.

300 milyondan fazla insan her gün Facebook Hikayeler’i ve Messenger Hikayeler’i kullanıyor. Ipsos tarafından 12 ülkeden 13-54 yaş arası Facebook Hikayeler özelliğini kullanan binlerce kişiyle yapılan araştırmaya göre her üç kullanıcıdan ikisi, en az üç farklı uygulamada hikayeleri düzenli olarak kullanıyor ve kullanıcıların yüzde 63’ü, hikayeleri gelecekte daha fazla kullanmayı planladığını söylüyor. Öte yandan kullanıcıların yüzde 62’si, bir markayı ya da ürünü hikayede gördükten sonra daha çok ilgileniyor ve kullanıcılar çoğunlukla hızlı ve anlaması kolay (%51), bir indirimi ya da promosyonu duyuran (%51), yeni ürünleri tanıtan (%44), gerçekçi olan (%46) ve ipucu/öneri paylaşan (%45) hikayeleri tercih ediyorlar.

 

Facebook Hikayeler Reklam

 

Kullanıcıya Artık Daha Fazla Reklam Gösterilecek

Elbette ki bu çalışma ile reklamverenlerin yüzü gülerken kullanıcılar için de daha fazla reklamla karşılaşmak anlamına geliyor.

Eski popüleritesini kaybetmeye başlayan ve birçok kullanıcının sırf arkadaş ağı için kalmaya başladığı, ciddi anlamda reklam verenlerin yoğunlaşmaya başladığı Facebook artık bir noktadan daha kazanç sağlamaya başlamış olacak.

Bakalım ilerleyen günlerde bu Hikaye Reklamlar ülkemizde nasıl kurgulanacak ve Instagram ile karşımıza çıkan bu süreç Facebook üzerinde nasıl ilerleyecek.

Facebook Hikâyeler Kısmına Artık Reklam Verebileceksiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir