Facebook İçin Dislike – Beğenme Botonu Gelecek mi?

Facebook İçin Dislike – Beğenme Botonu Gelecek mi?

Son dönemde Beğen butonunun yanına birde Beğenme – Dislike Butonu koyacağı söylentileri artmaya başlayan Facebook için açıklama Mark ZUCKENBERG kanadından geldi. Youtube gibi sitelerde yer alan Beğen – Beğenme butonlarının Facebook sayfasına da geleceği ve paylaşımların dilenirse Beğenme butonu ile Dislike edilebileceği söylentisi uzunca süredir dillerde. Ancak Facebook kanadı bu butona pek sıcak bakmıyor.   […]yorumlar.net

Son dönemde Beğen butonunun yanına birde Beğenme – Dislike Butonu koyacağı söylentileri artmaya başlayan Facebook için açıklama Mark ZUCKENBERG kanadından geldi.

Youtube gibi sitelerde yer alan Beğen – Beğenme butonlarının Facebook sayfasına da geleceği ve paylaşımların dilenirse Beğenme butonu ile Dislike edilebileceği söylentisi uzunca süredir dillerde.

Ancak Facebook kanadı bu butona pek sıcak bakmıyor.

 

Dislike Butonu Moral Bozucu Olabilir.

ZUCKENBERG Beğen butonu olumlu duygular ifade ettiği için kullanıcıların kendilerini rahat hissederek kolaylıkla bu butonu kullandıklarını ve paylaşımın sahibinin de bundan mutluluk duyduğunu belirtti.

Ancak kullanıcıların Facebook’ta her zaman iyi bir haber ya da olay paylaşmadığını bazen bir ölüm, bir facia da paylaşabildiklerini ve arkadaşlarının bu paylaşımlarda Beğen butonu kullanırken kendilerini rahat hissetmediklerini ve insanların farklı duygularını ifade edebilmesinin çok güçlü olabileceğini ancak bunu yapmak için doğru yolu bulmak zorunda olduklarını aktardı.

Facebook İçin Dislike – Beğenme Botonu Gelecek mi?
Facebook İçin Dislike – Beğenme Botonu Gelecek mi?

 

Ön Araştırma Süreci Başlamış Gibi

Mark ZUCKENBERG tarafından Facebook üzerinden yapılan bu açıklama aslında biraz da kullanıcıların nasıl bir tepki vereceklerini ölçme amacı taşıyor.

Gelen geri bildirimlere göre çok kısa bir süre içerisinde Facebook sayfalarına Beğen Butonu yanına başka butonlarda eklenebilir.

Bu butonlar Beğenme Butonu altında toplanabilir yada farklı isimler ile sistemde kendisine yer bulabilir gibi görünüyor.

Ancak gelmesi muhtemel Dislike – Beğenme Butonunun nasıl bir etki yaratacağı pek bilinmiyor.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status