Facebook Kullanıcılarına Ücretsiz Wi-Fi Buluyor

En büyük sosyal medya ağı olan Facebook kullanıcılarının daha rahat ve kolay bir şekilde internete bağlanabilmesi için yakın yerlerdeki Wi-Fi noktalarını gösterecek.

Facebook’un iOS ve Android işletim sistemlerindeki telefonlarda kullanıma sunduğu ücretsiz Wi-Fi noktası bulma özelliği pek çok kullanıcı tarafından olumlu karşılandı. Wi-Fi günümüzde büyük bir ihtiyaç ve dışarıda ücretsiz Wi-Fi bulabilmek insanlar için büyük bir dert. Facebook geçen yıl başladığı testlerden sonra geçtiğimiz günlerde bu ihtıyacı gideren bir uygulamaya imza atıp çevremizde bulunan ücretsiz Wi-Fi noktalarını bizimle paylaşıyor.

Özelliği kullanmak için uygulamadaki ”Diğer” kısmına girmek gerekiyor.Çevrenizdeki ücretsiz Wi-Fi noktalarını dilerseniz bir harita üzerinden dilerseniz de bir liste biçiminde görüntüleyebilirsiniz.Liste üzerinden işletmelerin açık olduğu saatler ve verdiği hizmetler hakkında bilgi edinebilirken, harita üzerinde ücretsiz Wi-Fi noktası bulunduran işletmelerin bulundukları yerleri çok rahat bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Wi-Fi noktalarının bulunabilmesi için ücretsiz Wi-Fi noktasını bulunduran işletmelerin Facebook sayfaları üzerinden bilgilerini güncelleyip kendi Wi-Fi noktalarının ”Wi-Fi Bul” özelliğinde gözükmesini talep etmeleri gerekiyor. İşletmelerin bu bilgi girişlerini yapması ve bu özelliğin yayılması biraz zaman alacak gibi. Bir süre sonra artık gideceğimiz yerlerin sadece yemek ve hizmet kalitesine değil rahatça internete bağlanıp bağlanamayacağımızın bilgisini de yine Facebook üzerinden öğrenebileceğiz.

 

Facebook Kullanıcılarına Ücretsiz Wi-Fi Buluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir