Facebook Sakla Özelliği İle Sektörde Bir Alana Daha Giriş Yapıyor

Bir kullanıcının ortalama olarak her 24 saatte min. 1 saatini ayırdığı Facebook artık kullanıcıları Mobil Ortamda da kendisine bağlamak ve bu süreyi arttırmak peşinde. Mobil noktada birçok kullanıcının Linkler, Videolar ve Resimler arasında çok fazla zaman harcamadığı, tükenen kotalar sebebiyle birçok kez sadece akışı takip ettikleri bilinen bir durum. Bunu minimum seviyeye indirmek isteyen Facebook […]Bir kullanıcının ortalama olarak her 24 saatte min. 1 saatini ayırdığı artık kullanıcıları Mobil Ortamda da kendisine bağlamak ve bu süreyi arttırmak peşinde.

Mobil noktada birçok kullanıcının Linkler, Videolar ve Resimler arasında çok fazla zaman harcamadığı, tükenen kotalar sebebiyle birçok kez sadece akışı takip ettikleri bilinen bir durum.

Bunu minimum seviyeye indirmek isteyen “Sakla” adını verdiği yeni uygulaması ile Mobil Kullanıcıları da hedefi altına almış durumda.

 

Facebook Sakla Özelliği İle Sektörde Bir Alana Daha Giriş Yapıyor
Sakla Özelliği İle Sektörde Bir Alana Daha Giriş Yapıyor

Mobil’de Saklayın, Notebook’da İzleyin

Sistemin temel yapısı kullanıcılara Mobil iken denk geldikleri ancak çeşitli sebeplerden izleme veya inceleme fırsatı bulamadıkları eylemleri Saklamalarını ve bunları Bilgisayar Başına Geçince tekrardan ele alarak İzleme ve İnceleme fırsatı sunmayı amaçlıyor.

Facebook Sakla özelliği sayesinde herhangi bir linki ya da haberi, Fotoğraf veya videoyu, Durum veya Etkinliği saklama kutusuna alarak dilediğiniz zaman bu kutu üzerinden giriş yapıp inceleyebiliyorsunuz.

 

Pocket Gibi Servisler Bu Sistemden Etkile bilir

Pazarda sadece Link Kaydetmeye ve daha sonra bu linklere ulaşmaya imkan sağlayan Pocket gibi oluşumlarında Facebook Sakla özelliği sebebiyle biraz hit kaybedecekleri kesin gibi görünüyor.

Facebook attığı her adımla pazardaki bir oluşumun ye temelini sarsıyor ya da kullanıcı kitlesine göz dikmiş oluyor.

Bakalım Facebook Sakla Özelliği Türkiye’de ve Dünya’da ne kadarlık bir kullanım oranına sahip olabilecek.

 

 

  Facebook 2015 İlk Çeyrek Malı Raporu Açıkladı
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status