Facebook üzerinden Şampiyonlar Ligi canlı yayını!

Gün geçtikçe hayatımızdaki öneminin git gide artmakta olduğu sosyal medya, hemen hemen her platformun sahip olduğu canlı yayın özelliği ile daha da popüler hale gelmekte. Facebook, kendi platformu üzerinden UEFA Şampiyonlar Ligi’nin canlı yayınını yapabileceği bir antlaşmaya imza atarak hem sporseverleri hem de Facebook kullanıcılarını çok sevindirdi.

Peki, nasıl oldu?

Anlaşıldığı üzere, Facebook kendi canlı yayın hizmetine yeni bir etkinlik daha ekledi: Şampiyonlar Ligi müsabakaları. 2017-2018 sezonunda, Fox Sports ve Zuckerberg tarafından yapılan antlaşmaya göre Şampiyonlar Ligi maçları Facebook platformunda tüm sporseverler tarafından izlenebilecek.

Şampiyonlar Ligi, ülkemizde ve diğer bir çok ülkede ücretli olarak yayın vermekteydi. Bu hizmetin ücretli olması bir çok sporseverin izleyememesine yol açtığından, yıllar içinde maçların izlenme oranı önemli ölçüde düşmeye başladı. Yapılan bu antlaşmanın Şampiyonlar Ligi’nin eski popülerliğine kavuşmasında çok büyük bir rol oynayacağı söylenmekte.

Neden Facebook?

Önceki haberlerimizde söylediğimiz gibi, Facebook 2 milyar kullanıcıya ulaşarak günümüzdeki en büyük sosyal medya ağı unvanına sahip. Facebook bu kadar büyük bir aileyken, popülaritesi de gün geçtikçe artarken bu antlaşma iki taraf için de oldukça yararlı olacak gibi duruyor.

Herkes canlı yayın yapabilir! Facebook üzerinden canlı yayın yapmanız için sadece üye olmanız yeterli. Platform üzerinden yapılan canlı yayınlar sadece kullanıcılarla sınırlı değil. Bir çok önemli organizasyonun, seminerin, yarışmaların canlı yayınları Facebook üzerinden yapılmakta.

Facebook üzerinden Şampiyonlar Ligi canlı yayını!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir