Fatih İnternet Şifresi Nasıl Bulunur ve Fatih Ağına Nasıl Bağlanılır?

Fatih İnternet Şifresi Nasıl Bulunur ve Fatih Ağına Nasıl Bağlanılır?

Okullarda kullanılmaya başlanılan Fatih İnternet Ağı normal şartlarda öğrencilerin kullanımına kapalıdır. Ancak birçok öğrenci Wi-Fi Şifrelerini elde ederek Fatih İnternet Ağı üzerinden internete giriş yapabilmektedir.


Okullarda kullanılmaya başlanılan normal şartlarda öğrencilerin kullanımına kapalıdır. Ancak birçok öğrenci Wi-Fi Şifrelerini elde ederek üzerinden internete giriş yapabilmektedir.

Fatih Projesi kapsamında okullara dağıtılan bilgisayarlar ve akıllı tahtalar için kurulan okullarda öğrenciler için internete ücretsiz girişin kapısı anlamına gelmektedir.

Bu sebeple de ağa giriş yapabilmek için birçok öğrenci Wi-Fi Şifresine erişim sağlamaya çalışmakta, Wi-Fi Şifresini bilen öğretmenlerinden bu şifreyi öğrenmeye çalışmaktadır.

 

Sıklıkla Kullanılan Şifreleri

Aşağıdaki şifreler Fatih Projesi kapsamında okullara bağlanılan üzerinde sıklıkla kullanılan Fatih İnternet Şifresi listesi aşağıdaki gibidir.

  • !1qaz2WSX3edc4RFV%56
  • F@M2015i#Eb23TC
  • f1@2t34ih5
  • 1234
  • verdijm@n1453
  • T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
  • 34i3s0t00
  • {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Fatih Projesi Tablet PC Dağıtımı

 

Fatih İnternet Ağına Erişim İçin Sertifika Şart

Fatih İnternet Ağına erişim sağlayabilmeniz için MEB tarafından hazırlanmış sertifikalara erişim sağlamanız gerekiyor.

Bu sertifikaları Telefonunuza veya Bilgisayarınıza yüklemeden Fatih Ağının Şifresini bilseniz dahi ağa giriş yapıp internete bağlanamazsınız.

Yani Fatih İnternet Ağına erişim sağlayabilmeniz için hem Wi-Fi Şifresini bilmeniz hem de cihazınızın MEB Fatih Projesi Sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Güncel sertifikaya erişim sağlamak için http://sertifika.meb.gov.tr/ adresine erişim sağlayarak buradan dağıtımı yapılan sertifikayı telefonunuza veya bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

İlgili sertifikanın kurulumunu yaptıktan sonra Wi-Fi Ağ Arama kısmında arama yaparak okulunuzun kullandığı Wi-Fi Ağına giriş yapmanız gerekiyor.

Kullanıcı adı olarak “F@tih” adını kullanabilirsiniz. Şifre kısmına ise biraz önce verdiğimiz şifreleri girerek deneme yapmanız gerekecek.

Gerek kullanıcı adı gerekse de şifre kısmının Küçük ve Büyük Harf duyarlı olduğunu unutmayınız. Ayrıca ağ adını da Aktivasyon olarak seçebilirsiniz.

 

Fatih Ağından Sosyal Medyaya Erişim Kapalı

Fatih Projesi kapsamında okullarda kullanılan üzerinden Sosyal Ağ Sitelerine ve Bazı Web Sitelerine erişim kısıtlı olabilmektedir.

Bu gibi durumlarda cihazınıza VPN Uygulaması indirerek internete erişim sağlamanız gerekebilir.

 

Fatih Ağına Bağlanmak Yasak Bir Eylemdir

Fatih İnternet Ağı temel olarak Fatih Projesi için özel olarak okullara sunulan bir internet ağıdır.

Bu sebeple de bu ağa dışarıdan bağlantı yapmanız, farklı yollarla şifresini kırmanız veya bu ağ üzerinden yasal olmayan içeriklere erişmeniz başınızı belaya sokabilir.

Bu süreç sadece okuldaki bir uyarıdan başlayarak okuldan atılma hatta hukuki süreçlerin başlaması sürecine kadar ilerleyebilir.

Bu sebeple de Fatih İnternet Ağına izinsiz olarak giriş yapmanızı asla ama asla önermiyoruz. Bunu da belirtmiş olalım.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status