Fatih Terim 21 Kişi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Euro2016 kapsamında Hırvatistan ve İspanya maçlarından sonra Kızı ve Damadı hakkında Sosyal Medya Üzerinden hakaretlerde bulunan 21 kişi hakkında Fatih TERİM suç duyurusunda bulundu.

Twitter, Facebook ve Instagram gibi Sosyal Medya mecraları üzerinden gerek Fatih TERİM gerek Buse TERİM gerekse de Damat Volkan BAHÇEKAPILI hakkında yapılan Hakaret Dolu Yorumlardan sonra Fatih TERİM’in Avukatı Rezan EPÖZDEMİR gerekli dilekçeleri vererek tespit edilen 21 kullanıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

“Vicdanları Sızlatacak Mahiyette Beddua” Eylemi

Fatih TERİM’in Avukatı Rezan EPÖZDEMİR tarafından mahkemeye verilen Şikayet Dilekçesinde aşağıdaki konulara vurgu yapılmış.

“Eleştiri ve sevmemek bir hak ve tercihtir. Ancak eleştiri sınırını aşarak, bir kimsenin doğmamış torununa ve aile üyelerine karşı galiz küfürler etmek, nefret söylemi içeren ifadeler kullanmak en hafif deyimi ile ahlaksızlıktır.

Bunun muhatabına oluşturduğu manevi zararların telafisi imkansızdır. Ayrıca tüm bu sözler, gebe olan müvekkilin sağlığını da olumsuz etkilemiştir”

 

Belirlenen Kişi Sayısı 21, Rakam Artabilir

Cumhuriyet Savcılığına sunulan dilekçede 21 Sosyal Medya Kullanıcısına yer verilirken soruşturma kapsamında gerek Avukatlar gerekse de Mahkeme tarafından bu 21 kişinin içine yeni kişilerin de katılması muhtemel.

 

Neler Yaşanmıştı?

Özellikle Euro 2016 kapsamında İspanya karşısında oynanan oyun ve alınan 3 farklı mağlubiyet sonrasında Buse TERİM ve Volkan BAHÇEKAPILI tarafından kullanılan Sosyal Medya Hesaplarına çok sayıda Eleştiri ve Küfür içeren mesajlar atılmış, yorumlar yapılmıştı.

Fatih Terim 21 Kişi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir