Firefox Mobile İlk Olarak ZTE İle Kullanıcıya Ulaşacak

Firefox Mobile İlk Olarak ZTE İle Kullanıcıya Ulaşacak

Firefox tarafından yakın dönemde pazara sürülmesi beklenilen Yeni Mobil İşletim Sistemi Firefox OS MWC 2012 de tanıtılmış ancak sonrasında sessiz bir bekleyiş içerisine girmişti. Pazara henüz hiçbir cihaz ile çıkmayan Firefox OS tam kayboldu derken Çin merkezli telefon üreticisi ZTE’nin Firefox OS ile ilgili ciddi bir çalışma içerisinde olduğu bilgisi teknoloji dünyasına sızdı. Android İşletim […]Firefox tarafından yakın dönemde pazara sürülmesi beklenilen Yeni Mobil İşletim Sistemi MWC 2012 de tanıtılmış ancak sonrasında sessiz bir bekleyiş içerisine girmişti.

Pazara henüz hiçbir cihaz ile çıkmayan tam kayboldu derken Çin merkezli telefon üreticisi ’nin ile ilgili ciddi bir çalışma içerisinde olduğu bilgisi teknoloji dünyasına sızdı.

Android İşletim Sistemi ve Windows Phone 8 İşletim Sistemi ile cihaz üreten firması diğer yandan da yeni işletim sistemlerine yer vermek için çalışma yapıyor gibi görünüyor.

ZTE Firması Firefox OS İşletim Sistemi Üzerinde Çalışıyor
Firması Firefox OS İşletim Sistemi Üzerinde Çalışıyor

ZTE ve Arcatel firmasının yan bir kurumu olan TCL arasında yapılan bir protokol ile devam eden yeni bir akıllı telefon üretimi çalışmalarında Firefox OS kullanılacağı ve pazarda aynı markanın farklı işletim sistemine sahip ürünlerinin satışa sunulacağı bilgisi verildi.

  Mozilla Firefox OS için Sony Firmasının da Desteği Alındı

Bu noktada 2013 MWC fuarında bir ya da birden fazla Firefox OS İşletim Sistemine sahip cihaz görme olasılığımız oldukça fazla. Bu cihazlardan birisi de ZTE tarafından üretilen ürünlerden birisi olacak gibi görünüyor.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status