Firefox OS Kullanan İlk Akıllı Telefon ZTE Open Modeli Satışa Çıkıyor

Mozilla tarafından pazara sürülen Akıllı Telefon İşletim Sistemi statüsündeki Firefox İşletim Sistemine sahip olan ilk modeller için düğmeye basılmış durumda.

Açık Kaynak Kodlu olması sebebiyle cihaz üreticilerine istedikleri gibi müdahale imkânı sağlayan ve ek bir maliyet getirmeyen Firefox OS için Apple firmasına da üretim yapan Foxconn firması ile bir işbirliğine gidilmiş durumda.

Son gelen bilgilere göre Firefox OS‘a destek veren ZTE şirketinin ilk modelini yarın İspanya’da tanıtacağı yönünde. Bu yöndeki ilk bilgi paylaşımı ise yine Firefox OS ortaklarından Telefonica tarafından yapıldı. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Firefox OS kullanan yeni telefonun adının ZTE Open olduğu ve 69 Euro’dan satışa sunulacağı belirtildi.

Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılan ZTE Open, 1 Ghz Cortex A5 işlemci, Snapdragon MSM7225A çip ve Adreno 200 grafik işlemci ile gelecek ve 320×480 çözünürlüğünde 3.5 inç ekrana sahip olacak.

Firefox OS Kullanan İlk Akıllı Telefon ZTE Open
Firefox OS Kullanan İlk Akıllı Telefon ZTE Open

Resmi açıklama yapılana kadar sadece bir iddia olarak kalacak olan Firefox OS ZTE Open modeli bu fiyattan Pazar sürülmesi durumunda oldukça yoğun bir ilgi görecektir.

Ülkemize gelmesi durumunda ise 200 TL gibi bir fiyattan satılması muhtemel olan modelin pazardaki alt seviye modellerle aynı fiyatta olması satış grafiğinin de iyi olmasına sebep olacaktır.

 

Firefox OS Kullanan İlk Akıllı Telefon ZTE Open Modeli Satışa Çıkıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir