Firmanın İlk Akıllı Hoparlörü Huawei Sound X Tanıtıldı

Sektördeki büyümesine tüm hızıyla devam eden Huawei firması Apple HomePod modeline benzerliği ile dikkat çeken Akıllı Hoparlörü Huawei Sound X ailesini tanıttı.

Hi-Res Sertifikasına sahip olan ilk Akıllı Hoparlör olma özelliğini de bünyesinde barındıran Huawei Sound X modeli 360 derecelik ses deneyimi sunabilecek şekilde tasarlanmış durumda.

SAM Bas Geliştirme teknolojisi bünyesinde barındıran cihazın içinde 60 Watt gücünde ses çıkışı sunabilen 2 adet 3.5 inçlik Subwoofer mevcut. Yine her biri 8 watt değerinde ses çıkışı veren 6 adet 1.5 inçlik hoparlörde küçük devin bünyesine sığdırılmış durumda.

Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 bağlantı seçenekleri ile bağlanabileceğiniz cihazın tasarımı ise ünlü ses şirketlerinden birisi olan Devialet tarafından yapıldı.

 

Huawei Sound X

 

Huawei Sound X Aralık Sayında Satışa Çıkacak

MediaTek MT8518 serisi bir işlemciye sahip olan cihazda 512 MB Ram Bellek ve 8 GB Dahili Depolama alanına yer verilmiş.

NFC Modülü ile NFC destekli cihazlarla oldukça kolay bir şekilde eşleşebilen Sound X modelinin içinde 6 adet mikrofon kendisine yer bulmuş durumda. Bu sayede de sesli komutları 5 metre mesafeye kadar sorunsuz bir şekilde algılayıp uygulayabiliyor.

 

Huawei Sound X Hoparlör

 

165 * 203 mm boyutlarına sahip olan cihazın ağırlığı 3.5 Kg seviyesinde. Yani taşınabilir bir hoparlör olmaktan ziyade evde sabit alanda kullanılabilecek bir hoparlör olduğunu söylemekte fayda var.

Siyah renk seçeneği ile pazara çıkacak olan Huawei Sound X modelinin 5 Aralık 2019 tarihinden sonra 285 Dolarlık fiyat etiketi ile satışa sürülmesi bekleniyor.

Ürün üzerinden Stereo Ses Kalitesi almak isteyen kullanıcıların ise Sound X modelinden 2 adet almaları gerekecek. Yani maliyet bu kullanıcılar için 553 Dolar seviyesine çıkacak.

 

Firmanın İlk Akıllı Hoparlörü Huawei Sound X Tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir