Flappy Bird Neden Marketlerden Çekildi?

Flappy Bird son 1 ay içerisinde Android ve İOS İşletim Sistemine sahip cihazlarda bir anda popüler olmuş ancak daha sonra yaratıcısı tarafından bilinmeyen bir sebepten tüm marketlerden oyun kaldırılmıştı.

Flappy Bird ile alakalı olarak bu durum kafalarda soru işareti yaratırken bazı kesimler Para Kazandırmadığı için oyunun marketlerden kalktığını düşünürken, bazı kesimlerde oyunun Süper Mario ile benzer yanları olduğu için Nintendo firması tarafından Telif Davası açılma ihtimalinden dolayı marketten kaldırıldığını düşünüyordu.

Ancak gerçek sebep oyunun yaratıcısı ve sahibi Nguyen tarafından açıklandı.

Oyunu 1-2 dakikalık sürelerde, stres ve sinir atmak ve bir rahatlama aracı olarak kullanmak için yarattığını ve marketlere yüklediğini belirten Nguyen, son oluşan durumun ise oyununu bağımlılık yaratmaya ve insanlarda stres kaynağı haline gelmesinden dolayı rahatsızlık duyduğunu açıklandı.

Flappy Bird Neden Satıştan Çekildi?
Flappy Bird Neden Satıştan Çekildi?

Bu sebeple de rahatsız olduğunu anlatan Nguyen oyunun Google Play Store ve AppStore üzerinden yapılan dağıtımını durdurduğunu açıkladı.

Açıkçası birçok kesimi tatmin etmeyen bu açıklama, bu denli popüler olmuş bir oyunun pazardan çekilme sebebi olmayacağını düşündürüyor.

Bu arada Nintendo firması da bir açıklama yaparak Flappy Bird Oyunu için hiçbir telif veya tazminat davası açılmadığını, böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıkladılar.

 

Flappy Bird Neden Marketlerden Çekildi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir