G2 İle Yakalanan Başarı G3 İle Devam Ettirilecek

LG 2013 senesini aslında oldukça başarılı bir satış stratejisi ile kapadı denilebilir. LG Nexus 5 modelinin yanında pazara sürdüğü LG G Pro, LG G ve LG G2 modelleri ile de özellikle süt segmentte taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplamayı başardı.

Ülkemizde özellikle Samsung – Apple arasında çekişmeli olarak süren savaşlara dahil olmaya başlayan firma LG G2 modelini alt fiyat seviyesinden pazara sürerek savaşta ne kadar da ciddi olduğunu gösterdi.

SnapDragon 800 serisi işlemcisi, OİS destekli 13 MP Kamerası ve Full HD IPS Ekranı ile pazarda kendi adını iyi duyuran LG G2 müşterilerinde ilk tercihi olmaya başladı.

Bu yükselişi 2014 senesinde de sürdürmek isteyen firma bu kapsamda 2K dediğimiz 2560×1440 piksellik çözünürlüğe sahip bir ekran ile donattığı LG G3 modeli ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

G2 İle Yakalanan Başarı G3 İle Devam Ettirilecek
G2 İle Yakalanan Başarı G3 İle Devam Ettirilecek

Piksel Yoğunluğu artan ekranın 5 veya 5.5 İnçlik bir yapıda olması, OİS Destekli 16 MP’lik bir kameranın sunulması ve SnapDragon 805 serisi 2.5 Ghz’lik bir işlemciye sahip olması bekleniyor.

Bu noktada rakiplerinden geri kalmayacağının izlenimlerini şimdiden veren LG firmasının 2014 senesinde TV – Beyaz Eşya – Ses Sistemleri gibi alanların dışında Türkiye ve Global Pazarda Akıllı Telefon ürünlerine de ağırlık vermesi bekleniyor.

Kısacası LG G2 ile açılan yolda LG G3 modeli koşar adım ilerleyecek ve 2014 senesinde pazarlarda patlama yapacak gibi görünüyor.

G2 İle Yakalanan Başarı G3 İle Devam Ettirilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir