Galaxy Note 3 Kılıfları Kit Kat Güncellemesi İle Arıza Verdi

Samsung tarafından Samsung Galaxy Note 3 modelinde yapılan Android 4.4.2 Kit Kat Güncellemesi sonrasında özellikle üçüncü parti üretim S-View özellikli Flip Cover kılıfları kullananlar sıkıntılar yaşamaya başladı.

Spigen firması gibi onaylı üreticiler tarafından üretilip satışı yapılan Galaxy Note 3 kılıflarında da görülmeye başlanan sorun ise kapağın kapalı olduğunu cihazın algılamaması.

Samsung bu konuda gelen şikâyetler üzerine bir açıklama yaparak Android 4.4.2 Kit Kat Güncellemesinde S-View ile ilgili bir sorun olmadığını, Orijinal S-View Flip Cover Kılıf kullananların sorunsuz bir şekilde ürünlerini kullanmaya devam ettiklerini belirtti.

Normal şartlarda özel bir algoritmaya sahip olan S-View sisteminde o özelliği taşıyan kılıfın kapağı kapatıldığında ekrandaki bilgiler kapağın ekran kısmına göre düzenlenmekte ve çalışma sistemi ona göre ayarlanmakta idi.

Galaxy Note 3 Kılıfları Kit Kat Güncellemesi İle Arıza Verdi
Galaxy Note 3 Kılıfları Kit Kat Güncellemesi İle Arıza Verdi

Bu sayede Galaxy Note 3, Galaxy Note 2, Galaxy S4, Galaxy S3 gibi Samsung modellerinde cihaz kılıfının kapağını açmadan Saat – Tarih gibi bilgilerin yanında arama detayları ve sms gibi diğer detayları da görmek mümkün hale geliyor.

Samsung yaptığı açıklama sonrasında bir anlamda Orijinal S-View Flip Cover Kılıf kullanmayan müşterilerine gönderme yaparak bizim ürünlerimizi tercih etmezseniz sıkıntı yaşamanız kaçınılmaz olacaktır gibi bir söyleme girmiş oldu.

Ancak Spigen gibi Samsung tarafından onay verilmiş üreticiler tarafından üretilen ürünlerde de bu sıkıntının görünmüş olması diğer taraftan da kullanıcıların kafasını karıştıracak gibi görünüyor.

Galaxy Note 3 Kılıfları Kit Kat Güncellemesi İle Arıza Verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir