Galaxy Note 7 Ailesi İçin BTK’dan Açıklama Geldi

Samsung Galaxy Note 7 ailesinin Değişim ve İade süreci ile alakalı olarak Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından kendi web sitesinde bir açıklama yayınlandı.

Son dönemde yoğun bir bilgi kirliliğinin yaşandığı, Değişim ve İade taleplerinin sürdüğü Note 7 Ailesi ile alakalı olarak önümüzdeki birkaç gün içerisinde Samsung Türkiye tarafından bir açıklama yapılacak gibi görünüyor.

Ancak şu aşamada gelen ilk açıklamalara göre satın aldığı tarih fark etmeksizin 3 Eylül 2016 tarihi itibari ile Samsung Galaxy Note 7 kullanan kullanıcıların dilerlerse alımı yaptıkları noktadan Ürün İadesi gerçekleştirebileceği yönünde.

 

BTK Tarafından Yapılan Note 7 Açıklaması

Yazılı ve görsel medyada yer alan Samsung marka Galaxy Note7 model mobil haberleşme cihazlarındaki pil kaynaklı soruna ilişkin, ilgili şirket küresel çapta satışı gerçekleşen Galaxy Note 7 model cihazların bazı numunelerinde tüketici şikâyetleri oluştuğunu, ancak Ülkemizde herhangi bir şikâyet ya da mağduriyetin yaşanmadığını beyan etmiştir.

Elektronik haberleşme sektöründe kullanılan cihazların piyasa gözetimi ve denetimine ilişkin ilgili mevzuat kapsamında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından süreç yakından takip edilmektedir. Galaxy Note7’de kullanılan cihaz pilinden kaynaklı sorun ile ilgili ülkemizde şu ana kadar olumsuz bir vaka raporlanmamıştır. Konu ile ilgili inceleme devam etmektedir.

Kullanıcıların güvenliği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili firma, Samsung

Galaxy Note7 cihazlarının Ülkemizdeki kullanıcılarına 03.09.2016 tarihi itibarıyla satın aldıkları noktalardan para iadesi veya ileri bir tarihte yenisi ile değişim seçeneklerini uygulayacaktır.

 

Süreç Açıklanacak

BTK kanadı tarafından yapılan açıklama da sürecin Samsung Türkiye tarafından yönetildiği, Değişim ve İade süreci ile alakalı olarak süresin sorunsuz bir şekilde yürütüleceği belli oluyor.

Sadece Para İadesi konusunda net bir açıklama yapılmasının tek sebebi ise Sorunsuz Seri Ürünlerin henüz pazara dağılmamış olması.

İlk dağıtımlar sonucunda Note 7 kullanan kullanıcıların Sorunsuz Ürünleri almaları sağlanacak ancak bu sürecin Eylül Sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

Galaxy Note 7 Ailesi İçin BTK’dan Açıklama Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir