Galaxy S6 Edge’de Ekran Döndürme Sorunu Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S6 Edge serisine sahip kullanıcılar Otomatik Ekran Dönme ayarlarında sorun yaşamaya başladılar. Bazı operatörler tarafından satışa sunulan modellerde sorun görüldüğü bildirildi. Samsung Galaxy S6 Edge‘nin ekran rotasyonu ile ilgili bir sorunla karşı karşıya kaldı. Birçok kullanıcı şu anda bu sorunun özellikle operatör bazlı versiyonları etkilediğini söylüyor. Sammobile sitesinin XDA, Verizon ve Sprint forumlarından […]serisine sahip kullanıcılar Otomatik Ekran Dönme ayarlarında sorun yaşamaya başladılar. Bazı operatörler tarafından satışa sunulan modellerde sorun görüldüğü bildirildi.

‘nin ekran rotasyonu ile ilgili bir sorunla karşı karşıya kaldı. Birçok kullanıcı şu anda bu sorunun özellikle operatör bazlı versiyonları etkilediğini söylüyor.

Sammobile sitesinin XDA, Verizon ve Sprint forumlarından derlediği rapora göre, bu taşıyıcıların Edge versiyonunda beklenmedik otomatik ekran döndürme sorunları yaşanıyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar ayarın kapalı olmadığı halde özelliğin bir kaç gün normal çalıştığını ancak daha sonra sorunun baş gösterdiğini söylüyor.

Ayrıca kullanıcılar cihazı yeniden başlatma ve fabrika ayarlarına sıfırlamayı denediklerini ama hiçbir düzeltmenin olmadığını belirtmiş.

  Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Satışı Başladı
Galaxy S6 Edge'de Ekran Döndürme Sorunu Ortaya Çıktı
Edge’de Ekran Döndürme Sorunu Ortaya Çıktı

, henüz bu sorun hakkında donanım veya yazılım hatası olup olmadığı ile ilgili resmi bir açıklama yapmış değil. Ancak bu sorunun ivmeölçer sensörünün arızalı olabileceği veya sensörün yönetim yazılımı ile ilgili bir sorun olabileceği konuşuluyor.

Kullanıcılarin bir video veya film izlemek istediklerinde ekranı otomatik döndürmememesi ve sürekli dikey konumda kalan bir akıllı telefon kullanmak zorunda olması gerçekten zor bir durum.

Galaxy S6 Edge'de Ekran Döndürme Sorunu Ortaya Çıktı
Edge’de Ekran Döndürme Sorunu Ortaya Çıktı

Öte yandan sorunu yaşayan kullanıcılar diğerlerine ‘de ivmeölçer sensörünün düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için arama uygulamasında “* # 0 * #” tuş kombinasyonunu girdikten sonra “Sensor.” X -32768’i kontrol etmelerini öneriyor.

Galaxy S6 Edge'de Ekran Döndürme Sorunu Ortaya Çıktı
’de Ekran Döndürme Sorunu Ortaya Çıktı

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/galaxy-s6-edgede-otomatik-ekran-dondurme-sorunu-27380.html

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status