Galaxy S8 satışlarında olumsuzluklar yaşanıyor!

Galaxy S8 satışlarında olumsuzluklar yaşanıyor!

firmasına bir çok ödül ve rekor getiren telefon serisi olan ve Plus telefonları için satışlarda olağan dışı olumsuzluklar yaşanmakta!

 

Birçok tasarım ödülünün sahibi akıllı telefonlar olan ve Plus, tasarımlarının dışında üstün donanım özellikleri sayesinde de senenin en iyi telefonları olarak bir çok kez seçildiler. Fakat bu başarılı telefonların satışı çok iyi giderken birdenbire bazı olağan dışı aksaklıklar yaşanmaya başladı. Herkesin ilk başta düşündüğü gibi bu satışların yavaşlamasının sebebi maalesef ki piyasanın artık doygunluğa ulaşması değil.

Bağımsız bir Koreli araştırma firmasının hazırladığı bir rapora göre, Galaxy S7 ve S7 Edge akıllı telefonları satışa çıkartıldıktan sonraki ilk 2 ay içerisinde 12 milyon adet satılmışlardı. Ama S7’lerden daha çok ödül ve memnuniyet toplayan ve Plus ailesi 10 milyon adet satış yaptıktan sonra tıkanmaya başlamış. Bu açıklamalara baktığımızda firmasının taze cihazlarından olan ve S8 Plus telefonlarının bu satış rakamlarındaki önce nesle göre azlığı aslında bir nebze de olsa ’un suçu diyebiliriz. Bu azalmanın sebebi, sanıldığının aksine çıkacak olan Galaxy Note 8’in ayak sesleri.

Samsung şirketinin aldığı kararlar neticesinde, Galaxy Note 8’in üretimine ağırlık verildiği için Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus telefonlarının siparişleri yetişmemekte. Bu durum da doğal olarak satış rakamlarını oldukça olumsuz yönde etkilemekte.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak apk indirebilirsiniz.

Elektronik Sigara

DMCA.com Protection Status