Teknoloji ve Mobil Yaşam RehberiGalaxy S8 satışlarında olumsuzluklar yaşanıyor!
Sosyal Medyada Paylaş

Galaxy S8 satışlarında olumsuzluklar yaşanıyor!

Samsung firmasına bir çok ödül ve rekor getiren telefon serisi olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus telefonları için satışlarda olağan dışı olumsuzluklar yaşanmakta!   Birçok tasarım ödülünün sahibi akıllı telefonlar olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, tasarımlarının dışında üstün donanım özellikleri sayesinde de senenin en iyi telefonları olarak

firmasına bir çok ödül ve rekor getiren telefon serisi olan ve Plus telefonları için satışlarda olağan dışı olumsuzluklar yaşanmakta!

 

Birçok tasarım ödülünün sahibi akıllı telefonlar olan ve Plus, tasarımlarının dışında üstün donanım özellikleri sayesinde de senenin en iyi telefonları olarak bir çok kez seçildiler. Fakat bu başarılı telefonların satışı çok iyi giderken birdenbire bazı olağan dışı aksaklıklar yaşanmaya başladı. Herkesin ilk başta düşündüğü gibi bu satışların yavaşlamasının sebebi maalesef ki piyasanın artık doygunluğa ulaşması değil.

Bağımsız bir Koreli araştırma firmasının hazırladığı bir rapora göre, Galaxy S7 ve S7 Edge akıllı telefonları satışa çıkartıldıktan sonraki ilk 2 ay içerisinde 12 milyon adet satılmışlardı. Ama S7’lerden daha çok ödül ve memnuniyet toplayan ve Plus ailesi 10 milyon adet satış yaptıktan sonra tıkanmaya başlamış. Bu açıklamalara baktığımızda firmasının taze cihazlarından olan Galaxy S8 ve S8 Plus telefonlarının bu satış rakamlarındaki önce nesle göre azlığı aslında bir nebze de olsa ’un suçu diyebiliriz. Bu azalmanın sebebi, sanıldığının aksine çıkacak olan Galaxy ’in ayak sesleri.

  Samsung Galaxy S7 Active Serisinin Teknik Özellikleri Sızdırıldı

şirketinin aldığı kararlar neticesinde, Galaxy ’in üretimine ağırlık verildiği için Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus telefonlarının siparişleri yetişmemekte. Bu durum da doğal olarak satış rakamlarını oldukça olumsuz yönde etkilemekte.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016