Galaxy S8 satışlarında olumsuzluklar yaşanıyor!

featured

Samsung firmasına bir çok ödül ve rekor getiren telefon serisi olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus telefonları için satışlarda olağan dışı olumsuzluklar yaşanmakta!

 

Birçok tasarım ödülünün sahibi akıllı telefonlar olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, tasarımlarının dışında üstün donanım özellikleri sayesinde de senenin en iyi telefonları olarak bir çok kez seçildiler. Fakat bu başarılı telefonların satışı çok iyi giderken birdenbire bazı olağan dışı aksaklıklar yaşanmaya başladı. Herkesin ilk başta düşündüğü gibi bu satışların yavaşlamasının sebebi maalesef ki piyasanın artık doygunluğa ulaşması değil.

Bağımsız bir Koreli araştırma firmasının hazırladığı bir rapora göre, Galaxy S7 ve S7 Edge akıllı telefonları satışa çıkartıldıktan sonraki ilk 2 ay içerisinde 12 milyon adet satılmışlardı. Ama S7’lerden daha çok ödül ve memnuniyet toplayan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ailesi 10 milyon adet satış yaptıktan sonra tıkanmaya başlamış. Bu açıklamalara baktığımızda Samsung firmasının taze cihazlarından olan Galaxy S8 ve S8 Plus telefonlarının bu satış rakamlarındaki önce nesle göre azlığı aslında bir nebze de olsa Samsung’un suçu diyebiliriz. Bu azalmanın sebebi, sanıldığının aksine yeni çıkacak olan Galaxy Note 8’in ayak sesleri.

Samsung şirketinin aldığı kararlar neticesinde, Galaxy Note 8’in üretimine ağırlık verildiği için Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus telefonlarının siparişleri yetişmemekte. Bu durum da doğal olarak satış rakamlarını oldukça olumsuz yönde etkilemekte.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir