Galaxy S8 Serisinde Ekran Açıkken Ortaya Çıkan Hızlı Şarj Sorunu İçin Açıklama Geldi

Samsung Galaxy S8 ailesi normalde hızlı şarj desteklemesine rağmen cihazın ekranı açık iken Hızlı Şarjı Devre Dışı Bırakması birçok kullanıcı tarafından forumlarda bir dorun olarak dile getirilince Samsung cephesinden bir açıklama geldi

Özellikle yurtdışı forumlarında Samsung Galaxy S8 ve S8+ modelinin normalde Quick Charge 3.0 destekli olduğuna vurgu yapılarak cihazların ekranlarının açık olduğu sürelerde batarya dolum sürelerinin ciddi oranda arttığı ifade edilmişti.

Hatta birçok basın organı bunun bir sorun olduğunu ve Samsung Galaxy S8 ve S8+ modellerinin batarya veya şarj noktasında bir sıkıntı ile kullanıcı karşısına çıktığını belirtmişti.

Ancak işin rengi son gelen bilgilere göre oldukça farklı.

 

Samsung Galaxy S8 Active Modeli Yolda

 

Şarj Kısıtlamasını Samsung Koymuş Durumda

Bilindiği üzere Hızlı Şarj Sistemleri cihazların oldukça hızlı bir şekilde şarj edilmesine olanak sağlarken bu işlem için cihazın bataryasına gerek voltaj gerekse de amper değerleri ile ciddi bir yük bindirmek zorunda kalıyorlar.

Bu yük sebebiyle de cihazın hem şarj giriş noktaları hem bataryaları hem de işlemcilerinde ısınmalar meydana gelebiliyor.

Şarj esnasında meydana gelen ısınmalara artı olarak cihazın kullanımından doğan ısınmalar, elde tutmanın getirdiği bir ısı artışı ve özellikle yaz aylarındaki hava şartlarının etkisi de eklenince cihazlar şarjda kullanılırken daha fazla ısınmaya başlıyorlar.

Samsung cephesi de bu sorun ortaya çıkmasın diye cihazın ekranı açık iken cihazın Hızlı Şarj Özelliğini devre dışı bırakan bir sistem hazırlamış durumda. Bu sayede özellikle Samsung Galaxy Note 7 modelinde yaşanan aşırı ısınmaların ve buna bağlı olarak ortaya çıkan yanmalarında bir anlamda önüne geçebilmek adına bir güvenlik bariyeri oluşturulmuş.

 

 

Birçok Batarya Güvenlik Sistemi Mevcut

Bir önceki amiral gemisinde yaşadığı Batarya Kaynaklı sorunlar sebebiyle Samsung firmasının S8 ve S8+ modellerinde ciddi güvenlik önlemleri aldığı ve ürünlerin üretimlerinde 8 aşamalı bir test sisteminin uygulandığı daha önce birçok kez basınla paylaşıldı.

Bu noktada da Samsung donanımsal olarak aldığı önlemlerin yanında birçok yazılımsal önlemi de cihaza ekleyerek aşırı ısınmalara karşı bir adım atmış.

Galaxy S8 Serisinde Ekran Açıkken Ortaya Çıkan Hızlı Şarj Sorunu İçin Açıklama Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir