Galaxy S8 Serisinde İris Tarayıcı Yerine Yüz Tarayıcı Geliyor

Galaxy S8 Serisinde İris Tarayıcı Yerine Yüz Tarayıcı Geliyor

Samsung Galaxy Note 7 serisinde kullanılan İris Tarayıcı birçok kullanıcı tarafından büyük ilgi görmüş olsa da Samsung Galaxy S8 modelinde firma Yüz Tarayıcı Özelliği ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor.yorumlar.net

Note 7 serisinde kullanılan İris Tarayıcı birçok kullanıcı tarafından büyük ilgi görmüş olsa da S8 modelinde firma Yüz Tarayıcı Özelliği ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

İlk çıktığı dönemde ciddi bir ilgi gören ancak biraz yavaş çalışması ve farklı ışık koşulların da tam verim sunamaması sebebiyle çokta tercih edilmeyen iris Tarayıcısı yerini Yüz Tarayıcısına bırakacak gibi görünüyor.

Gelen ilk bilgilere göre bugüne kadar sızan bilgilerin aksine S8 ailesinde İris Tarayıcı yerine Yüz Tarayıcı Sistem kullanılacak.

 

Galaxy S8 Örnek Tasarım

 

Yüz Tarayıcı Sistem Ne Sunacak?

İris Tarayıcısında direkt olarak gözlere odaklanıldığı için farklı ışık koşullarında ya da gözlüklü kullanımlarda cihazın hata verme olasılığı artmakta idi.

Aynı şekilde daha dar bir alanda çalışma yapıldığı için algılama ve kilidin açılması süresi biraz daha uzun sürebiliyordu.

Yüz Tarayıcısı ise ortalama olarak 0,01 sn gibi oldukça düşük bir sürede cihazın güvenlik kilidini açabiliyor. Bu sebeple de cihaz kullanıcı çok daha hızlı ve çok daha az hata payı ile cihazına direk ulaşım sağlayabiliyor olacak.

Galaxy Note 7 serisinde olduğu gibi Galaxy S8 ve diğer serilerde de firması birçok güvenlik adımını Yüz Tanıma Sistemine entegre edecek.

Bu sayede Play Ödemeleri başta olmak üzere Güvenli Klasöre Giriş ve diğer tüm güvenlik süreçleri Yüz Tanıma Sistemi ile açılabilecek.

 

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus

 

Nisan Ayında Satışa Çıkması Bekleniyor

ve Plus modellerinin 21 Nisan 2017 tarihinde resmi olarak duyurusunun yapılması ve ilk kademe ülkelerde Nisan ayı bitmeden ürünün resmi satışına başlanması bekleniyor.

cephesinin MWC 2017 fuarında cihazı tanıtmayarak hem Yazılımsal ve Donanımsal Testleri tamamladığı hem de ürünün Stok Sayısını yükselttiği gelen haberler arasında.

Arada geçen 2 aylık süreçte ilk parti ürünlerin sayısını arttıran firmanın birçok ülkede eşzamanlı olarak Galaxy S8 ailesini satışa sunması bekleniyor.

Ayrıca firmanın serisi için de çalışmalara başladığı ve 2017 yılının 3. çeyreği içerisinde bu modelin de resmi olarak satışa çıkacağı da gelen bilgiler arasında.

 

  Samsung Galaxy Note 3 Serisi 5.99 İnçlik Ekranla Gelebilir
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status